Connect with us

Aktualności

Będzie kłopot z nowym dworcem?

Znacznie trudniejsze, niż pierwotnie zakładano, może okazać się wybudowanie w Goleniowie nowego dworca kolejowo-autobusowego. Koszty inwestycji w zaproponowanym przez architektów kształcie przerastają możliwości finansowe gminy.

Opublikowane

w dniu

Władze Goleniowa są zadowolone z tego, jak według projektantów ma wyglądać bryła dworca, system parkingów, mała architektura wokół kompleksu, dużym problemem okazuje się być jednak to, co według architektów powinno znaleźć się pod ziemią. Chodzi przede wszystkim o to, że według Studia AG, grunt przed rozpoczęciem budowy powinien być wzmocniony między innymi mnóstwem betonowych pali, stabilizujących podłoże, dodatkowym problemem ma być wysoki poziom wód gruntowych. Zastosowanie zaproponowanych rozwiązań oznaczałoby jednak przynajmniej dwukrotne podniesienie kosztów inwestycji, już teraz szacowanych na około 20 mln zł.

Burmistrz Krupowicz zastrzega, że nie podejmie decyzji o rozpoczęciu budowy zanim nie uzyska pewności, że będzie ją można skutecznie zakończyć, zlecił więc "audyt" dostarczonej dokumentacji technicznej, by przekonać się, czy nie jest możliwe zastosowanie tańszych technologii.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie