Connect with us

Goleniów

Będzie audyt PGK?

Goleniów. Grupa radnych chce by burmistrz zlecił pilnie audyt komunalnej spółki.

Opublikowane

w dniu

To wynik dyskusji na obu ostatnich sesjach, kiedy radni dopytywali m.in. dlaczego w pierwszym przetargu na odbiór gminnych śmieci PGK złożyło ofertę na poziomie ok. 16 mln zł, a kilka tygodni później w drugim przetargu prawie o 4 mln niższą – mimo, że gmina zwiększyła zakres zamówienia.

W projekcie uchwały skierowanej na najbliższą sesję czytamy:”… rada miejska zwraca się do burmistrza o przeprowadzenie przez niezależną firmę audytorską audytu w PGK w zakresie całościowej działalności spółki ze szczególnym uwzględnieniem kosztów mających wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, w rozbiciu na poszczególne gminy (PGK oprócz gminy Goleniów obsługuje również gminy Przybiernów, Osina i Stepnica – przy red.)oraz kosztów odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkanych…”.
Jak wnioskodawcy podają w uzasadnieniu, przeprowadzenie audytu jest niezbędne i ma na celu ustalenie, „czy spółka była zarządzana prawidłowo w kontekście gospodarki odpadami”.

Red.

powiązane – „O kryzysie śmieciowym i politycznym w gminie”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie