Connect with us

Aktualności

Będą pieniądze na Maszewską

Wniosek o dofinansowanie przebudowy ulic Maszewskiej i Zakładowej znalazł się na drugim miejscu na wstępnej liście rankingowej przyszłorocznych „schetynówek”. Goleniów dostanie maksymalną kwotę, 3 mln zł.

Opublikowane

w dniu

 Przebudowa będzie generalna, czyli w goleniowskim standardzie. Przebudowane zostaną wszystkie instalacje podziemne, a na koniec zbudowana nowa nawierzchnia ulic, ścieżka rowerowa, parkingi i chodniki. Wszystkie prace zostaną wykonane, a inwestycja rozliczona, w roku 2017.  Na liście inwestycji, które będą współfinansowane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, na pozycji 4, znalazła się też inwestycja gminy Osina (przebudowa 700 m drogi we wsi Kikorze). Na miejscu nr 25 jest podobna inwestycja gminy Przybiernów (720 m ulic Jagiełły i Krzywoustego w Przybiernowie). Powiat goleniowski może liczyć na pieniądze na przebudowę 1,4 km drogi Miętno-Nowogard, co być może nieco przytłumi nowogardzkie lamenty, że u nich się nic nie dzieje.
Wstępna lista inwestycji przewidzianych do dofinansowania przez rząd została opublikowana ostatniego dnia października na stronach urzędu wojewódzkiego. www.szczecin.uw.gov.pl/systemfiles/articlefiles/6906/(20161031.124208).wstepna_lista_rankingowa_31.10.2016_dgip2017.pdf

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie