Connect with us

Goleniów

Będą nowe odwierty?

Goleniów. Gmina i wspólnotą mieszkaniowa Kościuszki 3 zgodziły się na nową ekspertyzę stanu zagrożonego budynku.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj dwaj działający na zlecenie gminy eksperci wizytowali budynek w towarzystwie członka zarządu wspólnoty i przedstawiciela GTBS. Wyznaczyli miejsca planowanych odwiertów, zapoznali się też z jego aktualnym stanem.

To następstwo spotkania, które odbyło się w miniony piątek. Gmina w osobie dyrektora Jerzego Wysockiego zaproponowała na spotkaniu z zarządem wspólnoty bloku Kościuszki 3, kolejną ekspertyzę tego budynku wraz z odwiertami. Poprzednia bowiem jest ważna do połowy lipca br. Nie ustalono kto za nią zapłaci.

Jak nam powiedziała członkini zarządu tej wspólnoty Zofia Machnicka, uzgodnienie to zostało wprawdzie przez wspólnotę podpisane protokołem, ale teraz pojawiły się wątpliwości zgłoszone do niego przez reprezentującą wspólnotę kancelarię prawną.

red.

powiązane – „Postępowanie zawieszone”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie