Connect with us
  • zostań pracownikiem Lidla
  • https://www.zabka.pl/franczyza

Goleniów

Będą nowe odwierty?

Goleniów. Gmina i wspólnotą mieszkaniowa Kościuszki 3 zgodziły się na nową ekspertyzę stanu zagrożonego budynku.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj dwaj działający na zlecenie gminy eksperci wizytowali budynek w towarzystwie członka zarządu wspólnoty i przedstawiciela GTBS. Wyznaczyli miejsca planowanych odwiertów, zapoznali się też z jego aktualnym stanem.

To następstwo spotkania, które odbyło się w miniony piątek. Gmina w osobie dyrektora Jerzego Wysockiego zaproponowała na spotkaniu z zarządem wspólnoty bloku Kościuszki 3, kolejną ekspertyzę tego budynku wraz z odwiertami. Poprzednia bowiem jest ważna do połowy lipca br. Nie ustalono kto za nią zapłaci.

Jak nam powiedziała członkini zarządu tej wspólnoty Zofia Machnicka, uzgodnienie to zostało wprawdzie przez wspólnotę podpisane protokołem, ale teraz pojawiły się wątpliwości zgłoszone do niego przez reprezentującą wspólnotę kancelarię prawną.

red.

powiązane – „Postępowanie zawieszone”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie