Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Bardzo pilna potrzeba

Około pięćdziesięciu osób, związanych głównie z Goleniowskim Domem Kultury i Teatrem Brama, plus pięcioro gminnych radnych, wzięło udział w czwartkowej rozmowie na temat stanu kultury w Goleniowie. Zdominował go temat bazy lokalowej GDK.

Opublikowane

w dniu

Na początek dwie prezentacje. Pierwsza pokazywała tragiczny stan bazy lokalowej GDK i zestawiała to z intensywnością życia, jakie się tam toczy. Druga była porównaniem nakładów na sport i kulturę fizyczną i zestawienie ich z nakładami na szeroko rozumianą kulturę; sport dostaje od lat nieporównanie więcej.  Nie ma co się dziwić, że wszyscy zabierający głos w dyskusji, w tym gminni radni, gremialnie poparli pomysł budowy nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury. Obecny budynek jest technicznym trupem i nadaje się wyłącznie do wyburzenia. Pod uwagę brane są dwie możliwe lokalizacje: plac przy Gimnazjum nr 1, gdzie spokojnie można zmieścić duży budynek z salą widowiskową oraz obecne miejsce, czyli działkę na roku ulic Słowackiego i Młynarskiej.    Ewentualna budowa budynku przy G1 nie oznacza ingerencji w obecną, edukacyjną funkcję istniejącego szkolnego budynku. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, szkoła będzie istnieć. Budowa w tym miejscu byłaby znacznie tańsza, niż zagospodarowanie działki przy Słowackiego 1, które wiązałoby się z wcześniejszym wyburzeniem istniejących zabudowań i brakiem siedziby dla GDK w czasie budowy (około 2 lata).    Burmistrz Robert Krupowicz polecił przeprowadzenie analizy porównawczej dla obu możliwych lokalizacji. Decyzja o wyborze powinna zapaść szybko.  Szerzej na temat czwartkowej debaty w kolejnym numerze GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie