Connect with us

Aktualności

Bankowy zamach stanu

Z Czesławem Siwkiem, członkiem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Goleniowie, radnym powiatowym z SLD, rozmawiamy o kulisach odwołania prezesa tego banku.

Opublikowane

w dniu

– Mamy 1300 członków-współwłaścicieli. Na zebrania przychodzi ok. 15% z nich. Przychodziła na przykład do prezesa grupa ludzi, która oczekiwała podwyżek dla pracowników banku. Prezes mówi, że banku nie stać, więc idą do rady nadzorczej. Jeżeli za rok 2015 mieliśmy zysk ok. 1 mln zł i 100 pracowników, to łatwo wyliczyć, jaka była ich efektywność. Członkowie rady z Goleniowa też mówili "nie", to oni szukają porady u byłego prawnika, pracownika banku zwolnionego przez prezesa. Wiadomo, że pracownicy banku mają wpływ na to, kogo zaprosić na zebrania członkowskie. I zapraszają tych, których trzeba. I tak się układa zamach stanu w banku. Chodzi o etat i zarobki. Za odwołaniem prezesa stoi wspomiany prawnik i pracownicy niezadowoleni z warunków płacowych. Z drugiej strony tzw. grupa chociwelsko-węgorzyńska z ukrytymi ambicjami. Z tej grupy są właśnie obecny i były szef rady nadzorczej – mówi Cz. Siwek.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie