Connect with us

Aktualności

Bajoro na całe skrzyżowanie

„Gdzie oficjalnie zgłaszać niedrożność kanalizacji deszczowych?”, pyta w mailu jeden z naszych czytelników.

Opublikowane

w dniu

"Około 4 miesięcy temu obdzwoniłem GWiK, zostałem poinformowany, że to gmina odpowiada za takie rzeczy i miła pani podała mi numer na komórkę do innej pani. Pomimo zdziwienia tej drugiej, tu cyt. "To tam jest w ogóle kanalizacja?", przyjęła zgłoszenie i poinformowała mnie, że przekaże sprawę swoim wykonawcom.
Niestety sytuacja trwa nadal. Studzienka jest nadal zapchana (zresztą od poprzedniej jesieni). Chodzi o skrzyżowanie Nowogardzkiej z Grenadierów. Ciężarówki skręcające z Nowogardzkiej w stronę POMET-u rozjeździły krawężnik i cały piach spływa w kanalizę (zresztą rozjeździły też studnie telekomunikacji, na której to po jakimś czasie wymieniono betonowy dekiel. Okoliczni mieszkańcy próbowali nawet oznaczyć to miejsce stawiając słupek ze zbitych desek ale postał tydzień, a wielkie koła ciężarówek robią swoje). Teraz jak tylko pada, to jest bajoro na całe skrzyżowanie.
Boli tylko, że takie sprawy należy załatwiać poprzez gazetę albo skargami, bo normalnie gmina ze swoich obowiązków nie potrafi się wywiązać. Szkoda, że jak chcą pieniądze, to nie trzeba do nich wydzwaniać, tylko nawet sami potrafią przyjść", napisał mieszkaniec ul. Grenadierów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie