Connect with us

Aktualności

Bajkowy koncert

Koncert Bajkowy na pewno nie zawiódł ani dzieci, ani dorosłych. Dzieciaki w skupieniu i z radością słuchały godzinnej prezentacji piosenek znanych z bajek filmowych.

Opublikowane

w dniu

Dzieci nie miały kłopotu z rozpoznaniem, z jakiego filmu melodia pochodzi. Wykonawczynie i wykonawcy co chwila się przebierali, by strój odpowiadał właściwej bajce, w tle wyświetlano fragmenty filmu, z którego pochodziła piosenka.
Koncert był przygotowany po prostu profesjonalnie, z dbałością o wszystkie szczegóły. Śpiew był prawdziwy, towarzyszył mu akompaniament na żywo, scenariusz był starannie przygotowany i sprawnie zrealizowany, nie było żadnych dłużyzn i niepotrzebnego przeciągania koncertu.
Najważniejsze, że propozycja trafiła w dziecięce gusty, a dzieci potrafią być wymagające i wyraźnie pokazać, jeśli coś im się nie podoba. Tym razem dzieci słuchały w skupieniu i dopiero pod sam koniec niektóre poczuły się zmęczone godzinnym siedzeniem w jednym miejscu.
Sobotnie dwa koncerty były dziełem młodych ludzi z zespołu ALEPAK, kierowanego przez Joannę Kalinowską. Wsparcia udzielił im zespół MARUDY p. Doroty Gąsior oraz spora grupa przyjaciół-muzyków z Goleniowa i Szczecina. Zaangażowanych w to przedsięwzięcie było wiele osób, ale na szczególne podkreślenie zasługuje rola Joanny Kalinowskiej, która kierowała wszystkimi przygotowaniami, a przede wszystkim przygotowała koncert od najtrudniejszej strony, czyli rozpisania wszystkich wykonywanych w sobotę piosenek na głosy i instrumenty, co jest żmudną i czasochłonną pracą. Pani Joanna, która na koniec wymieniała współtwórców „Koncertu Bajkowego”, o sobie chyba zapomniała.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie