Connect with us

Aktualności

Aż za skuteczna

Ktoś kolejny raz skasował znak na wysepce spowalniającej ruch na drodze wjazdowej do Goleniowa od strony Nowogardu. Zapewne stało się to w nocy, kiedy wysepka jest słabo widoczna.

Opublikowane

w dniu

 Kierowcy wielokrotnie sygnalizowali, że wysepka swoją funkcję spełnia aż za dobrze. Wprawdzie jest oznakowana, a znak ma migającą żółtą strzałkę, ale faktycznie w polu widzenia pojawia się w ostatnim momencie. Ci, którzy jadą z prędkością poniżej 50 km/h mają szansę zareagować, kto przeoczy białą tablicę informującą o terenie zabudowanym – jest srodze karany. Pocięte opony, zniszczone felgi i podwozia są tu częstymi skutkami braku wystarczającej ostrożności. Mniejszych i większych zdarzeń musi być sporo, bo okolica wysepki jest usłana szczątkami samochodowych podwozi. Ewidentnie coś szwankuje, bo przecież nie chodzi o to, by zniszczyć samochody tych, co jadą za szybko lub zwyczajnie się zagapią. Wysepka ma poprawiać bezpieczeństwo, a nie zagrażać nieostrożnym kierowcom. Sprawę zna Wydział Drób Powiatowych starostwa. Kierujący nim dyrektor Bogusław Zaborowski powiedział nam, że sytuacja zostanie przeanalizowana i niewykluczone, że zajdą zmiany – na przykład zainstalowane oświetlenie pechowej wysepki. Póki co trzeba będzie pilnie zamontować nowy znak pokazujący kierowcom jak omijać wysepkę.
I przypominamy: wysepka znajduje się w terenie zabudowanym, czyli w dzień jedziemy tam z prędkością 50 km/h, w nocy 60 km/h.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie