Connect with us

Goleniów

Autobusem na wybory

Goleniów. Gmina opracowała rozkład jazdy bezpłatnej linii komunikacyjnej S-4 tzw. „Linii Wyborczej”, przeznaczonej mieszkańcom terenów wiejskich chcącym oddać swój głos w dniu wyborów prezydenckich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminny portal, w związku ze zmianą miejsca głosowania dla wsi Pucice i Załom dokonano drobnej korekty w kursie nr 3 do OKW Kliniska Wielkie: wydłużono przebieg trasy o miejscowości: Pucice i Załom, umożliwiając dojazd mieszkańcom tych miejscowości do lokalu wyborczego znajdującego się w Kliniskach Wielkich, w konsekwencji usunięty został również cały kurs nr 9 do OKW w Załomiu, usunięto też przystanek Pucie.

Pełny rozkład wyborczej linii S-4 dostępny jest w zakładce „Dla mieszkańców/Komunikacja miejska” na portalu gminy.

red.

powiązane – „Długi szpitala – 6, 10 czy 14 mln zł?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie