Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

Autobusem do Stargardu

MASZEWO. 28 czerwca przez Przemocze po raz pierwszy przejechał autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie.

Opublikowane

w dniu

Próbny przejazd autobusu odbył się, by wyznaczyć trasę dojazdu do docelowego przystanku autobusowego. Gmina Maszewo chce bowiem w najbliższym czasie zawrzeć porozumienie z władzami Stargardu, zapewniając tym samym mieszkańcom Przemocza możliwość bezpośredniego połączenia z miastem Stargard. Zaplanowano, że dwa kursy odbywać będą się w okresie szkolnym od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych.

Gmina Maszewo będzie partycypować w kosztach realizacji zadania na odcinku Strumiany – Przemocze. Przejazdy dla mieszkańców odbywać będą się według cennika przewoźnika.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

Woda w jeziorach

Maszewo. W dniu 15 czerwca 2022 r. zostały przeprowadzone badania wody w jeziorach: Maszewskim, Lechickim, Budzieszowskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wyniki badań mieszczą się w normie i odpowiadają wymaganiom sanitarnym.

red.

powiązane – „50 ton piasku”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

50 ton piasku

Maszewo. Plażę nad jeziorem w Maszewie uzupełniono blisko 50 tonami piasku

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to piasek morski, pochodzący z Rewala. Koszt przedsięwzięcia to kwota ok. 5 400 zł. Firma Agroskład Nowakowski Spółka Jawna nieodpłatnie rozplantowała piasek.

red.

powiązane – „Wygrała „Lekturiadę”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Wygrała „Lekturiadę”

Maszewo. Kornelia Babiuch ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Maszewie została zwycięzcą konkursu pn. „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa’’.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego,a jego celem było poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte, urody słowa i piękna języka.

Lekturiada przebiegała w dwóch etapach. Podczas pierwszego pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowali ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Uczniowie wybrali jedną, ich zdaniem najciekawszą, lekturę poprzez głosowanie. W tym roku najpopularniejszymi lekturami okazały się: „Hobbit” Tolkiena, „Mały Książę” de Saint-Exupéry’ego oraz „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

W drugim etapie wyłoniono jednego laureata konkursu, który zaprezentował swoje umiejętności lektorskie podczas Wielkiego Finału, który odbył się 6 czerwca br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

red.

powiązane – „Nie będzie brązowych worków?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie