Connect with us

Goleniów

Autobus na telefon

Od 28 stycznia 2020 istotne zmiany zajdą w kursowaniu bezpłatnej linii autobusowej nr 10.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Autobus kursujący na trasie Goleniów-Niewiadowo będzie zajeżdżać do Glewic tylko po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby przez potencjalnych podróżnych. Jak podaje portal gminy, zmiana wynika z obserwacji ruchu pasażerskiego na tej linii. Z analiz wynika, że autobusem do lub z Glewic podróżuje średnio jedna osoba co 3-4 dni. Nie ma więc potrzeby, żeby autobus jeździł tam codziennie, generując zbędne koszty i wydłużając czas podróży osobom podróżującym do lub z innych miejscowości. Od 28 stycznia 2020 autobus będzie jechać do Glewic, jeśli wcześniej zostanie złożone zamówienie na taki kurs.  Aby skorzystać z usługi „Bus na telefon” (BNT) należy złożyć telefoniczne zamówienie na kurs u dyspozytora, dzwoniąc pod nr telefonu: 533 161 280, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30.

Zamówienia telefoniczne należy składać:

1. Na kursy popołudniowe (z Goleniowa do Glewic – 15:30 i z Glewic do Goleniowa – 15:46) najpóźniej do godz. 14:30 tego samego dnia.

2. Na kursy poranne (z Goleniowa do Glewic – 6:03 i z Glewic do Goleniowa 6:46) najpóźniej do godz. 14:30 dnia poprzedzającego planowaną podróż.

W przypadku kursu zamawianego na poniedziałek zamówienie usługi BNT musi nastąpić najpóźniej w piątek do godz. 14:30. W przypadku dni następujących zaraz po dniach wolnych od pracy (np. po świętach) zgłoszenia podróży należy dokonać w ostatni dzień roboczy przed dniem wolnym od pracy do godz. 14:30. Istnieje możliwość zamówienia kursów na max. 5 dni z góry. Przy odwoływaniu zamówionych kursów obowiązują takie same zasady jak przy ich zamawianiu.

Uruchamiając BNT, w ramach istniejącej linii komunikacyjnej nr 10, gmina chce zebrać doświadczenie w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć. Jednocześnie zaletą tego rozwiązania jest to, że przy spodziewanych oszczędnościach wynikających z optymalizacji niniejszego połączenia nie zostanie ograniczona dostępność do publicznego transportu zbiorowego.

Usługa BNT dotyczy TYLKO kursów relacji: Goleniów – Glewice i Glewice – Goleniów.

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie