Connect with us

Goleniów

Autobus na telefon

Od 28 stycznia 2020 istotne zmiany zajdą w kursowaniu bezpłatnej linii autobusowej nr 10.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Autobus kursujący na trasie Goleniów-Niewiadowo będzie zajeżdżać do Glewic tylko po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby przez potencjalnych podróżnych. Jak podaje portal gminy, zmiana wynika z obserwacji ruchu pasażerskiego na tej linii. Z analiz wynika, że autobusem do lub z Glewic podróżuje średnio jedna osoba co 3-4 dni. Nie ma więc potrzeby, żeby autobus jeździł tam codziennie, generując zbędne koszty i wydłużając czas podróży osobom podróżującym do lub z innych miejscowości. Od 28 stycznia 2020 autobus będzie jechać do Glewic, jeśli wcześniej zostanie złożone zamówienie na taki kurs.  Aby skorzystać z usługi „Bus na telefon” (BNT) należy złożyć telefoniczne zamówienie na kurs u dyspozytora, dzwoniąc pod nr telefonu: 533 161 280, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30.

Zamówienia telefoniczne należy składać:

1. Na kursy popołudniowe (z Goleniowa do Glewic – 15:30 i z Glewic do Goleniowa – 15:46) najpóźniej do godz. 14:30 tego samego dnia.

2. Na kursy poranne (z Goleniowa do Glewic – 6:03 i z Glewic do Goleniowa 6:46) najpóźniej do godz. 14:30 dnia poprzedzającego planowaną podróż.

W przypadku kursu zamawianego na poniedziałek zamówienie usługi BNT musi nastąpić najpóźniej w piątek do godz. 14:30. W przypadku dni następujących zaraz po dniach wolnych od pracy (np. po świętach) zgłoszenia podróży należy dokonać w ostatni dzień roboczy przed dniem wolnym od pracy do godz. 14:30. Istnieje możliwość zamówienia kursów na max. 5 dni z góry. Przy odwoływaniu zamówionych kursów obowiązują takie same zasady jak przy ich zamawianiu.

Uruchamiając BNT, w ramach istniejącej linii komunikacyjnej nr 10, gmina chce zebrać doświadczenie w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć. Jednocześnie zaletą tego rozwiązania jest to, że przy spodziewanych oszczędnościach wynikających z optymalizacji niniejszego połączenia nie zostanie ograniczona dostępność do publicznego transportu zbiorowego.

Usługa BNT dotyczy TYLKO kursów relacji: Goleniów – Glewice i Glewice – Goleniów.

Goleniów

Więźniowie – przygotowanie do wyjścia.

Przedstawiciele Zakładu Karnego w Goleniowie spotkali się z kuratorami w celu omówienia efektywnej realizacji zadań dotyczących przygotowania skazanych do życia na wolności

Avatar

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: www.sw.gov.pl

Okres 6 m-cy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary stanowi niezbędny czas na przygotowanie skazanego do życia po zwolnieniu, zwłaszcza dla nawiązania kontaktu z kuratorem sądowym.

W ZK w Goleniowie systematycznie rośnie liczba skazanych, którzy przy współudziale kuratora realizują program wolnościowy przygotowując się aktywnie do opuszczenia zakładu karnego. W związku z tym na terenie goleniowskiego więzienia coraz częściej pojawiają się kuratorzy. Spotkanie miało wypracować sposoby i mechanizmy bardziej efektywnej współpracy w zakresie pomocy skazanym. Zaplanowana została również wizyta studyjna kuratorów w celu lepszego poznania miejsca, w którym odbywają karę ich podopieczni, którzy w niedługim czasie zakończą odbywanie kary pozbawienia wolności.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Szpital – co dalej z zamkniętym oddziałem?

Braki kadrowe wśród lekarzy spowodowały 7 lutego czasowe zamknięcie oddziału wewnętrznego szpitala. Ordynator odeszła z pracy bez uprzedzenia – mówimy na prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Zdaniem prezes Kęckiej problemy kadrowe oddziału nie wynikają z presji płacowej lekarzy, tylko z małej liczby internistów i przemęczenia pracą. Teraz szpital czeka na decyzje NFZ czy z powodu zamknięcia „interny” zmniejszy ryczałt. Jak przebiegała ewakuacja pacjentów oddziału i co dalej z oddziałem oraz szpitalem, prezes Kęcka mówi w rozmowie z nami – oglądaj załączony film.

Przeczytaj też:
Oddział zamknięty na 3 miesiące
DPS w szpitalu
Zakochałam się w szpitalu
Informacja o stanie szpitalnej spółki

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zagrożony budynek – nadzór budowlany przejmuje sprawę

Hanna Krugły, Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Goleniowie, zdecyduje co dalej z zagrożonym katastrofą budowlaną budynkiem przy ul. Kościuszki 3.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała pani inspektor Krugły, 31.01.br wpłynęły do niej dokumenty dotyczące budynku przekazane przez jego zarządcę. Następna czynnością będą oględziny budynku, które zostaną przeprowadzone do końca lutego. Wtedy inspektor zdecyduje czy oględziny wystarczą, czy potrzebna będzie ekspertyza. Inspektor Krugły potwierdziła nam, że wynikiem całej przeprowadzanej przez nią procedury może być konieczność opuszczenia budynku przez mieszkańców – ale nie musi. W każdym razie decyzje nie zapadną szybko.

Przeczytaj też:
Burmistrz – „Jak się wam będzie waliło na łby…”
Jak ewakuacja to na Mikołajczyka?
Możliwa nawet ewakuacja
Wiercą pod blokiem
Będzie bolało

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie

Copyright © 2020 gazetagoleniowska.com | Realizacja oraz administracja Mateusz Świstak