Connect with us

Maszewo

Autobus dofinansowany

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma dopłatę w wysokości 10 627,20 zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dotyczy to linii autobusowej relacji Maszewo – Maciejewo – Radzanek – Maszewo, która zostanie uruchomiona od 1 września 2020 r. Przewozy będą realizowane zgodnie z następującymi założeniami: 2 kursy dziennie, pięć razy w tygodniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem przypadających w tym okresie dni ustawowo wolnych od pracy. Trasa nowej linii przebiegać będzie przez miejscowości: Maszewo, Kolonia Radzanek, Jarosławki, Maciejewo, Jarosławki, Budzieszowce, Dobrosławiec, Radzanek, Maszewo. Linia zostanie uruchomiona w celu zapewnienia możliwości dojazdu do Maszewa oraz skomunikowania z innymi liniami. Obecnie dojazd ten jest znacznie utrudniony, bądź nie ma go w ogóle.

red.

powiązane – „3 złote do każdego wozokilometra:

Maszewo

Szczepienia – Maszewo

Maszewo. Dwa punkty w Maszewie przeprowadzą szczepienia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od dzisiaj rozpoczynają się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, dostępne są trzy kanały, za pośrednictwem, których można się zarejestrować na konkretny termin szczepienia:

przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

w wybranym punkcie szczepień:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Maszewie

ul. Kilińskiego 5, 72-130 Maszewo tel. 91 418 75 99

  • Eskulap Podstawowa Opieka Zdrowotna w Maszewie
    ul. Szkolna 10a/7, 72-130 Maszewo tel. +48 781 442 122

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami oraz osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Gminę Maszewo transportu.

Zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy mogą zgłaszać chęć skorzystania z dowozu, dzwoniąc do Urzędu Miejskiego w Maszewie w godzinach od 8:00 do 15:00 na numer tel. 91 402 33 80.

Uwaga!!!
Zgłoszenia dowozu należy dokonać najpóźniej dwa dni wcześniej przed wyznaczoną datą szczepienia.

red.

powiązane – „Szczepienia – Goleniów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Radiowóz dla Maszewa

Maszewo. 30 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu dla Posterunku Policji w Maszewie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Hyundai Tucson wart ok. 120 tys. złotych został zakupiony z „Programu Modernizacji Policji” przy udziale środków z budżetu Gminy Maszewo oraz przy współfinansowaniu Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Powiatu Goleniowskiego. Nowy samochód usprawni pracę maszewskich policjantów, umożliwi szybsze i sprawniejsze dotarcie do miejsca zdarzenia, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Maszewo. Samochód został przekazany w obecności burmistrza m.in. oraz kierownika posterunku w Maszewie asp. Łukasz Dawid.

red.

powiązane – „Budżet z nową stawką”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Budżet z nową stawką

Maszewo. Wczoraj rada miejska uchwaliła budżet gminy na rok 2021 i nową stawkę za odbiór śmieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zaplanowane w przyszłorocznym budżecie dochody gminy wyniosą prawie 42,6 mln zł, a wydatki nieco pond 44 mln zł przy deficycie niespełna 1,5 mln zł, który ma być pokryty z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych – to ponad 2,8 mln zł. Na inwestycje gmina wyda prawie 2,8 mln zł – najwięcej na budowę oczyszczalni ścieków w Radzanku za ok. 0,5 mln zł.

Radni zaakceptowali też podniesienie stawki za odbiór odpadów komunalnych – do 27 zł od osoby od 1 lutego 2021 r.

red.

powiązane – „Najdrożej w powiecie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie