Connect with us

Maszewo

Autobus do Stargardu zawieszony

Maszewo. Od dzisiaj zostaje zawieszona do odwołania linia komunikacyjna nr 31.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obsługiwana jest przez MPK Sp. z o. o. w Stargardzie, na trasie Stargard – Przemocze – Rożnowo Nowogardzkie – Przemocze – Stargard. Zawieszenie kursów spowodowane jest wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach i brakiem pasażerów na wyżej wymienionej linii.

red.

powiązane – „Więcej gazu w gminie”

Maszewo

Bombowy żart

Maszewo. Dzisiaj dyrektor przedszkola miejskiego w Maszewie odebrała wiadomość elektroniczną o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w przedszkolu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, natychmiast zawiadomiona została Policja, a dzieciom i opiekunom zapewniono bezpieczny pobyt w Szkole Podstawowej w Maszewie. Po wykonanych czynnościach przez Policję i stwierdzeniu, że żadnego niebezpieczeństwa nie ma przywrócono zajęcia w przedszkolu. Teraz policja poszukuje sprawcy autora „wybuchowego” maila.

red.

powiązane – „Maszewo z dopłatą do autobusów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Maszewo z dopłatą do autobusów

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma prawie 80 tys. zł z Funduszu Autobusowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To dopłata 79 248 zł do jednej linii autobusowej o długość 52 km.

Ogółem dofinansowanie dostało 19 wniosków o objęcie dopłatą połączeń autobusowych w 2021 roku które wpłynęły z samorządów do wojewody zachodniopomorskiego. 3 powiaty i 16 gmin z dopłatą w wysokości ponad 7,8 mln zł z Funduszu Autobusowego planują uruchomić 88 linii komunikacyjnych o łącznej długości 3 405 km.

  • Po dwóch latach funkcjonowania programu mamy rekordową liczbę wniosków od samorządów – mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz – To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, ponieważ oznacza mniej miejsc wykluczonych komunikacyjnie na mapie naszego województwa.

W trzech naborach w ramach funduszu w 2020 r. samorządy uzyskały dofinansowanie dla 62 linii autobusowych.

  • Mimo dużego zainteresowania w tym naborze, pula rządowych środków w funduszu rozwoju przewozów autobusowych dla województwa zachodniopomorskiego na 2021 jest sześciokrotnie większa, niż zapotrzebowanie zgłoszone przez gminy i powiaty – dodaje wicewojewoda.

red.

powiązane – „Autobus do Stargardu zawieszony”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Sprzęt dla szkoły

Maszewo. Wczoraj burmistrz przekazał na ręce Agnieszki Lewickiej sprzęt sportowy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

O zakup piłek i kijów hokejowych z przeznaczeniem dla szkoły podstawowej w Maszewie wnioskowała radna Lewicka -nauczycielka wychowania fizycznego z tej szkoły.

red.

powiązane – „POLOmarket otwarty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie