Connect with us

Aktualności

Atrakcyjna alternatywa

Z Maciejem Gliźniewiczem, prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Goleniowie, rozmawiamy o podłączaniu do sieci cieplnej domów jednorodzinnych w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

– Wiele zależy od zamożności mieszkańców i ich świadomości ekologicznej. Tę świadomość musimy nieustannie kształtować, np. dając – tak jak my w PEC – lekcje ciepła dla dzieci. Natomiast co do zamożności, to Goleniów bym do takich zaliczył. Pozostaje więc przekonanie ich do inwestycji, dającej czystsze powietrze w mieście. Tu może wyjaśnię to, co może nie każdy wie. Otóż 30 metrów od komina naszej ciepłowni przy ul. Maszewskiej powietrze jest lepsze niż na osiedlu domów jednorodzinnych, gdzie niektórzy spalają śmieci. Ciepłownia miejska rozwiązuje bardzo dużo problemów. W sytuacji Goleniowa, to jest pewnego rodzaju bonus, bo mamy ciepłownię w dobrym stanie technicznym i rozbudowaną sieć ciepłowniczą. Gdyby to dzisiaj budować, potrzeba by było kilkadziesiąt mln zł. My to wszystko mamy i z bieżących zysków spółki oraz przy udziale środków zewnętrznych ten system utrzymujemy na należytym poziomie technicznym i modernizujemy – mówi M. Gliźniewicz.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie