Connect with us

Aktualności

Atomowy grzyb nad Goleniowiem

Wysadzony niedawno przez saperów z Trójmiasta komin, pozostałość po Goleniowskich Fabrykach Mebli, nie był jedynym tego typu obiektem, którego „żywot” zakończył się eksplozją. Przed laty na terenie GFM miało miejce podobne zdarzenie. Tyle, że wówczas nikt tego nie kontrolował…

Opublikowane

w dniu

W latach 80. ubiegłego stulecia eksplodował stary, poniemiecki komin, wykorzystywany do odprowadzania pyłów drzewnych ze szlifierek z Wydziału Obróbkli Mechanicznej. Pewnego letniego dnia, już na drugiej zmianie, któraś z maszyn najpewniej zaiskrzyła, iskry zostały wciągnięte przez wyciąg do komina, w którym nastąpiła samoczynna eksplozja pyłu. Z komina górą wyleciała wielka chmura pyłu, budowla podniosła się na kilka metrów w górę, a potem po prostu runęła w dół. Po kominie został jedynie około pięciometrowej wysokości kikut. W jednej ze szczecińskich gazet ukazał się później artykuł pod tytułem "Grzyb atomowy nad Goleniowem".

Więcej na ten temat w dzisiejszym, świątecznym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie