Connect with us

Goleniów

ASPROD – siedziba w Szczecinie

Goleniów. Z Klinisk do Szczecina przeniosła się wraz z piekarnią znana regionalna spółka.

Opublikowane

w dniu

W publikowanym obok materiale „Goleniowska IKEA wyceniona 2,76 mld zł”, wśród wymienionych tam firm z naszego powiatu, znalazła się spółka Piekarnia-Cukiernia ASPROD z siedziba w Kliniskach, o szacowanej wartości rynkowej na rok 2020 – 168,1 mln zł. Jeden z czytelników zwrócił nam uwagę, że podajemy nieaktualne dane, ponieważ ASPROD przeniósł się do Szczecina.

Rzeczywiście, jak sprawdziliśmy od tego roku siedzibą spółki jest ulica Uranowa w Szczecinie (za zjazdem z A6 w kierunku Szczecin Dąbia), gdzie powstała nowa piekarnia firmy, a od niedawna działa tam również jeden z dwóch ASPROD Drive. Jak podaje portal „W piekarni Cukierni” powołując się na „Puls Biznesu”, Biuro Inwestycji Kapitałowych Banku BNP Paribas zainwestowało w spółkę ASPROD, pomagając jej w sfinansowaniu budowy nowej piekarni i podwojeniu mocy produkcyjnych. Jej budowę zakończono pod koniec minionego roku kosztem ok. 65 mln zł. Bank BNP Paribas zainwestował na ok. 5 lat – po tym czasie wraz ze wspólnikami ASPRODU bank będzie szukał inwestora zainteresowanego przejęciem wszystkich udziałów spółki.

ASPROD powstał w roku 1991, a jego założyciele Włodzimierz Augustyniak, Janusz Bal i Roman Kopiński byli laureatami honorowego tytułu „Goleniowianin Roku 2001”

red.

powiązane – „Goleniowska IKEA wyceniona 2,76 mld zł”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie