Connect with us

Aktualności

Asia kolędowo

We wspólne kolędowanie przerodził się niedzielny koncert kolęd grupy Asia Stanuch Trio w kościele św. Jerzego. Po pierwsze zachęcała do tego wokalistka, a po drugie – na repertuar koncertu złożyły się znane kolędy.

Opublikowane

w dniu

Popularnej w Goleniowie wokalistki przyszło posłuchać kilkaset osób, także spoza Goleniowa. I nie zawiodły się, Joanna Stanuch pięknie zaśpiewała lubiane przez wszystkich kolędy, a towarzyszyli jej znakomici instrumentaliści – Jarek Chilkiewicz (gitara) i Marcin Matecki (klawisze) oraz chórek dziewcząt: Marysia, Oliwia, Hania i Klaudia. W ich wykonaniu usłyszeliśmy 11 tradycyjnych kolęd, m.in: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, Lulajże Jezuniu”, „Cichą noc” i na koniec „Bóg się rodzi”. Były także nowe: „Mario, czy Ty wiesz” (z repertuaru grupy TGD) oraz „Wigilijna łza” autorstwa goleniowian (słowa napisała Anna Ławicka, muzykę – Jarosław Chilkiewicz).

Za koncert podziękował wykonawcom ks. proboszcz Wacław Nowak, a publiczność nagrodziła ich oklaskami na stojąco, prosząc o bis.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie