Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Areszt na 3 miesiące

Nowogard. Sąd Rejonowy w Szczecinie zdecydował, że zastępca burmistrza gminy Nowogard J.H. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, wiceburmistrz został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy CBA. W środę Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty o charakterze korupcyjnym.

  • Wniosek dotyczy dwóch zarzutów o charakterze korupcyjnym, tzn. żądania korzyści o charakterze osobistym, a w rezultacie przyjęcia korzyści o charakterze majątkowym, przyjęcia drugiej korzyści o charakterze osobistym, jak również zarzut posiadania bez zezwolenia amunicji do broni palnej – mówił radiu prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Jak ustaliło nieoficjalnie Radio Szczecin, chodzi o propozycje, jakie wiceburmistrz miał składać skazanym, które w ramach kary miały wykonywać prace społeczne na rzecz gminy. W zamian za seks miały one zostać z prac zwolnione. Jedna z kobiet miała przystać na taki układ.

W posiedzeniu aresztowanym brał udział prokurator Sławomir Szulc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

  • Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od daty zatrzymania, wobec J.H., podejrzanego o popełnienie trzech czynów zabronionych, związanych ze sprawowaniem funkcji zastępcy burmistrza Nowogardu – mówił radiu Szulc.

Szulc tłumaczy, dlaczego wnioskował o areszt dla zastępcy burmistrza Nowogardu.

  • Wystąpiła przesłanka ogólna, czyli wysokie prawdopodobieństwo popełnienia wszystkich trzech zarzucanych podejrzanemu czynów. I dwie przesłanki szczególne, czyli obawa wpływania w bezprawny sposób na prowadzone postępowanie, chociażby poprzez wykorzystywanie zajmowanego stanowiska. I po wtóre, realna, surowa kara, która może spowodować sytuację podejmowania przez niego prób ukrywania się lub ucieczki – mówi prokurator Szulc.

Wiceburmistrz nie przyznaje się do winy, podczas przesłuchania w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień. Grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

red.

powiązane – „CBA w urzędzie”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie