Connect with us

Aktualności

Archidiecezjalne Dni Młodych

Mszą Świętą w kościele pw. św. Katarzyny rozpoczęły się w Goleniowie 1 maja Archidiecezjalne Dni Młodych. Przybyło na nie ponad 1000 dziewcząt i chłopców z całej archidiecezji oraz opiekujący się nimi kapłani i siostry zakonne.

Opublikowane

w dniu

Przez trzy dni (do 3 maja) Goleniów żył tym wielkim religijnym wydarzeniem. Młodzież była wszędzie – na ulicach, placach, w kościołach – radosna, rozśpiewana, a kiedy trzeba skupiona na modlitwie. Miasto przyjęło młodych  piękną pogodą, wiosenną zielenią i kwitnącymi japońskimi wiśniami.
Oficjalne rozpoczęcie ADM nastąpiło w południe 1 maja w kościele św. Katarzyny. Dziewczęta i chłopców, którzy wypełnili kościół po brzegi, powitał burmistrz Robert Krupowicz, zapewniając, że podobnie jak w roku ubiegłym są w Goleniowie mile widzianymi gośćmi. Inauguracyjnej Mszy Świętej przewodniczył biskup Henryk Wejman. Zwracając się do młodych, zachęcał ich do naśladowania św. Józefa, którego Kościół katolicki 1 maja wspomina. „Wpatrując się w św. Józefa, chciejcie swoje zadania wykonywać jak najsumienniej, aby w ten sposób przysparzać chwały Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie naszej – Rzeczypospolitej Polskiej” – powiedział na koniec. 
Po Mszy św. ks. biskup poświęcił tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła ponadto w warsztatach tematycznych (do wyboru było ponad 30 propozycji). Późnym południem na scenie głównej w koncercie uwielbienia wystąpiła Asia Stanuch, której towarzyszył zespół muzyczny oraz schola Vivaldi, a wieczorem był czas na muzyczne uwielbienie i pojednanie w kościele św. Katarzyny.
Drugi dzień młodzież rozpoczęła Jutrznią w kościele św. Jerzego oraz spotkaniem z Maciejem Bodasińskim, który na swoim przykładzie pokazywał, jak łatwo młody człowiek może popaść w uzależnienia (np. od komputera, treści pornograficznych, używek) i jak wiara i zaufanie do drugiego człowieka, mogą go z tego `bagna” wyciągnąć. Atrakcyjna forma i proste przesłanie, dobrze były przez młodych odbierane.
2 maja to Dzień Flagi i nasza biało – czerwona była głównym akcentem tego dnia. Towarzyszyła młodzieży podczas Mszy św., której przewodniczył biskup Henryk, a w Marszu biało – czerwonym setki flag oraz białych i czerwonych kwiatów nieśli idąc obok siebie i uczestnicy ADM, i mieszkańcy Goleniowa. Razem z nimi szedł arcybiskup Andrzej Dzięga. Po południu tego dnia odbył się Przegląd Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przed kościołem św. Katarzyny stanęła retrospektywna wystawa zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i odbył się koncert zespołu „Drabina Jakubowa”. Wieczorem z uczestnikami ADM spotkał się arcybiskup Andrzej Dzięga, a o 21.00 Teatr A zaprezentował na Plantach widowisko plenerowe „Pieśń o Franciszku”.
Archidiecezjalne Dni Młodych zakończyły się w południe 3 maja Mszą św. na stadionie. Przewodniczył jej biskup Henryk Wejman. Po obiedzie młodzież rozjechała się do swoich miejscowości. W Goleniowie pojawią się za rok.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie