Connect with us

Aktualności

Ankieta wśród młodych

Uczennice Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 1 Patrycja Węgierska i Aleksandra Wojtysiak, ubiegając się o mandat XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, postanowiły sprawdzić, czym zajmuje się młodzież w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Aby odpowiedzieć na pytanie: „w jaki sposób młodzi ludzie spędzają swój wolny czas?”, dziewczyny przeprowadziły krótką ankietę podczas spaceru po centrum Goleniowa. Oprócz badania społeczności lokalnej za pomocą ankiet – ok. 45 osób – dziewczęta spotkały się z przedstawicielami władz, m.in. starostą Tomaszem Kuliniczem, burmistrzem Robertem Krupowiczem i dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury Aleksandrą Holz.

Z przeprowadzonego badania udało się wyciągnąć wniosek, że mimo, iż miasto Goleniów jest atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi i oferuje różnorodne formy spędzania wolnego czasu, to brakuje jeszcze kilku elementów, a młodzież woli przesiadywać w galerii handlowej niż korzystać z proponowanych im form spędzania wolnego czasu. Ankietowani wskazywali miejsca, z których są dumni w naszym mieście – m.in. plac Rotmistrza Pileckiego, pływalnia Fala, imprezy plenerowe: Bramat, Festiwal Hanzeatycki czy Mila Goleniowska. Respondenci uznali za niedogodność m.in. niedostępność darmowego Wi-Fi – choćby w centrum miasta,  zamknięcie kina czy też brak ścieżek rowerowych połączonych w jeden ciąg komunikacyjny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie