Connect with us

Aktualności

Ani zeta

„Gmina ani złotówki nie dołoży do krzesła z figurką Wojciechowskiego. Jeśli właściciel pomnika chce, by figurka wróciła na krzesło, musi to sfinansować” – uważa burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

"Pomnik" jest własnością prywatną, problem w tym, że nie bardzo wiadomo czyją. Na pewno nie gminną. Na pewno legalne jest tylko czerwone krzesło, bo na nie są dokumenty. Brązowa figurka "Małego" to samowolka, nie ma na nią żadnych dokumentów. Dlatego logiczne jest, że gmina nie powinna, wręcz nie ma prawa ponosić żadnych kosztów restytucji pomnika byłego burmistrza. Jeśli ma na to ochotę właściciel brązowego Wojciechowskiego, niech bierze na siebie wszelkie koszty, włącznie z późniejszą opieką nad tym dziełem.

Nie można wykluczyć, że właściciel Wojciechowskiego nie zechce się ujawnić, a tym bardziej ponosić kosztów opieki nad pomniczkiem. Jest też możliwe, że Wojciechowski na krzesełku znajdzie się równie niespodziewanie, co za pierwszym razem. Bo, jak już napisano w komentarzu, historia lubi się powtarzać w wersji kabaretowej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie