Connect with us

Aktualności

Ale wymyślili!

Takie rzeczy to mogą wymyślić tylko, za przeproszeniem, urzędnicy. Tym razem z UGiM Goleniów, z zastrzeżeniem, że za czasów Andrzeja Wojciechowskiego.

Opublikowane

w dniu

W roku 2009 uchwalono częściowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Podańska. Przez działkę budowlaną należącą do państwa Zelichowskich, konkretnie – po przekątnej, zaplanowano poprowadzenie… drogi publicznej. Co ciekawe, o awangardowym pomyśle nie poinformowano dwóch osób, które zapewne byłyby tym zainteresowane: państwa Żelichowskich, czyli właścicieli gruntu.
Sytuację przedstawia załączona mapka. Czerwonym kolorem obwiedziono granice działki. Na zielono pokolorowano drogę, którą wymyśliły architektoniczne Brygady Tygrysa, dowodzone wówczas przez niejakiego Andrzeja Nadobnego. Niebieski prostokąt to stojący już dom państwa Żelichowskich. Prawda, że wyszło ciekawie?

Skandalem jest, że opisywaną głupotę z całą powagą zatwierdzała niemała armia ludzi, ale nikt z nich nie wykazał śladu czynności zwanej myśleniem. Owa mapa była załącznikiem do uchwały o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego. Przedtem ktoś ją projektował, rysował, uzgadniał. Rzecz zatwierdził burmistrz Wojciechowski i taki właśnie pasztet przedstawił radnym. A potem tych 21 mędrców gminnych całe to g… przyklepało, zapewne nie czytając, nie przeglądając i nie poświęcając chwili skupienia temu absurdowi.

Rzecz trzeba odkręcić, to oczywiste. Kwestią otwartą jest, kto za to zapłaci. Niejaki Nadobny, kiedy jeszcze urzędował, proponował nawet rzecz załatwić, jeśli państwo Żelichowscy zapłacą 100 tysięcy złotych za zmianę planu zagospodarowania. Żelichowscy, myślący widocznie zdecydowanie trzeźwiej od Nadobnego, odmówili. Sprawa jest niezałatwiona do dziś. Teraz to kłopot ekipy Krupowicza.

Temat rozszerzymy w najbliższej GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie