Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Akrobacje nad miastem

W minionych dniach nad Goleniowem widać i słychać było wykonujący akrobacje samolot sportowy.

Opublikowane

w dniu

Dla wielu mieszkańców miasta hałas jaki ten samolot robi był irytujący, bo samolot latał codziennie dość długo – czego dowodem jest list czytelnika, który opublikowaliśmy kilka dni temu. Tym bardziej, że od wielu lat tego typu lotnicze hałasy są nad Goleniowem raczej incydentalne i krótkie – praktycznie tylko podczas niektórych startów samolotów rejsowych i transportowych z goleniowskiego lotniska. Samolotem tym jest prywatny, dwumiejscowy XtremeAir XA-42, stacjonujący na stałe na lotnisku w Goleniowie. Jak nam powiedział kierownik wieży kontroli lotów z tego lotniska, pracownik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Ryszard Serafin, samolot ten rzeczywiście wykonywał przez minione dni treningowe akrobacje nad miastem. Ale wszystko odbywało się zgodnie z przepisami, które pozwalają na loty akrobatyczne nad takim miastem jak Goleniów na wysokości powyżej 500 m. Kolejnym ograniczeniem jest konieczność latania w zasięgu widoczności z wieży kontrolnej goleniowskiego lotniska. Ponieważ te wymogi piloci spełniali, loty nad miastem były zgodne z przepisami – ale nie musieli wybierać akurat latania nad samym miastem. Po publikacji w/w listu na portalu naszej gazety, kontrolerzy lotów ustalili z pilotami XtremeAir, żeby od 31 lipca swoje ćwiczebne loty odbywali na południe od miasta. Właśnie z powodu uciążliwego dla mieszkańców hałasu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie