Connect with us

Goleniów

Agresywna kobieta w szpitalu psychiatrycznym

Goleniów. Kobieta, która od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach, niekiedy wykrzykuje agresywne treści i niszczy zieleń miejską trafiła na oddział ogólnopsychiatryczny szpitala przy ul. Mącznej w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Według naszych nieoficjalnych informacji z tego szpitala, została tam skierowana przymusowo decyzją sądu na okres 3 miesięcy z mozliwościa przedłużenia. Stało się tak ponieważ nie jest ubezwłasnowolniona i na wszelka pomoc jej oferowaną musi wyrazić zgodę. Może jednak odpowiadać za czyny karalne, które popełniła.

Jak na powiedział latem tego roku dyrektor Zbigniew Łukaszewski, był powołany w tej sprawie zespoł d/s osoby przy ówczesnym Ośrodku Pomocy Społecznej i skierowanie do szpitala jest efektem jego skutecznego działania.

Kobieta (patrz zdjęcia), o której mowa od miesięcy pojawia się na ulicach miasta i w kościołach. Niekiedy zachowuje się agresywnie – szczególnie werbalnie. Dewastuje też często zieleń miejską. latem jej wyczyny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu i sprawą zajęła się policja. Kobieta trafiła na obserwacje do szpitala, ale została z niej szybko zwolniona.

Jak nam powiedział wtedy ówczesny prezes PGK Andrzej Cieśliński, dewastacje przypisywane tej kobiecie przekroczyły już wartość 10 tys zł, ale ponieważ PGK działa na zlecenie gminy, samo nie podejmowało działań prawnych – za powstałe szkody połaci gmina.

Z kolei ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny Krzysztof Musiałek przyznawał, że od miesięcy parafia udzielała kobiecie doraźnej pomocy – żywnościowej, związanej z zachowaniem higieny oraz zezwalając na pomieszkiwanie w pomieszczeniach parafii. Jednak do stałej pomocy parafia nie jest przygotowana.

Sprawa była również od dawna znana OPS (dzisiaj CUS). Jednak dyrektor Łukaszewski twierdził, że nie jest prosta do rozwiązania, bowiem kobieta nie jest ubezwłasnowolniona, a zatem posiada pełnię praw obywatelskich i na wszelką pomoc musi wyrazić zgodę – i konsekwentnie jej nie wyrażała. Ze względu na ochronę danych osobowych dyrektor OPS nie bardzo mógł mówić wtedy o szczegółach sprawy.

red.

powiązane – „Zespół do spraw osoby”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie