Connect with us

Goleniów

Absolwent w swojej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie wzięli w ubiegłym tygodniu udział w spotkaniu autorskim z panem Piotrem Bińkiem, absolwentem szkoły, dziennikarzem prasowym, telewizyjnym, wykładowcą akademickim na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, pisarzem oraz konstruktorem instrumentów muzycznych i twórcą projektów filmowych.

Opublikowane

w dniu

Było to pierwsze z planowanego cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi – absolwentami szkoły. Biniek powiedział krótko o sobie i swojej muzycznej drodze życiowej – od trudnych początków w chórze szkolnym poprzez doświadczenia w chórze akademickim i założenie amatorskiego chóru w Tanowie aż do projektu „Swidwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie”.  W ramach tego projektu powstała płyta CD, reportaż telewizyjny, kilka teledysków oraz film muzyczny „Świdwie Sanctus”, który  uczniowie mogli obejrzeć.  Film opowiada o rezerwacie Świdwie w Puszczy Wkrzańskiej niedaleko Szczecina, łącząc dźwięki natury z muzyką stworzoną przez ludzi.  Podczas prestiżowego festiwalu filmowego „Szczecin Film Festival” zwyciężył w kategorii Szczecińskie Shorty.  Główną rolę w filmie gra aktor Lech Dyblik, a towarzyszą mu aktorzy z zespołu wokalnego Tam i Owo z Tanowa (którego dyrygentem jest Piotr Biniek) oraz śpiewacy z polsko-niemieckiego chóru Horyzont z Brussow. Jedną z ról w filmie pojawił się także inny absolwent naszej szkoły – Piotr Śnieguła.

Po projekcji była chwila na indywidualne pytania, a zainteresowani uczniowie otrzymali płyty z nagraniem muzyki filmowej oraz książki autorstwa Piotra Bińka. 

Przeczytaj też:
Zupełnie inne liceum
60 lat liceum ogólnokształcącego

Goleniów

Będą nowe usługi dla mieszkańców

Goleniow. Bezpłatne usługi prawne, psychologiczne, a nawet usługa opieki nad dziećmi to jedne z wielu propozycji, które weszły w skład nowego pakietu usług, z których już niedługo będą mogli skorzystać mieszkańcy poprzez Centrum Usług Społecznych.

Opublikowane

w dniu

Jaki podaje gmina, rada miejska w Goleniowie uchwaliła dzisiaj Program Usług Społecznych, który będzie realizowany przez Centrum Usług Społecznych w Goleniowie, czyli dawny OPS.

W ramach 7 pakietów nowych usług, dostępne będą min.:

✔️ Wsparcie psychologiczne i terapeutyczne,
✔️ Opiekun osoby starszej lub z niepełnosprawnościami,
✔️ Usługi opieki nad dziećmi,
✔️ Usługi w miejscu zamieszkania dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami,
✔️ Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
✔️ Mobilny konserwator-złota rączka
✔️ Porady prawne
✔️ Grupy wsparcia, samopomocowe (dla rodziców z problemami wychowawczymi, osoby w kryzysie, osoby samotne)
✔️ Goleniowski Fundusz Aktywizacji Seniorów
✔️ Biuro kariery
✔️ Terapia małżeńska
✔️ Mobilny konsultant snu i inne.

Usługi będą dostępne najprawdopodobniej od stycznia 2022 r. Większość z nich dostępnych będzie na wniosek osoby zainteresowanej.
Program Usług Społecznych finansowane będzie w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych w Goleniowie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

red.

powiązane – „Usługi zastąpią służbę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rada nadal w zminiejszonym składzie

Goleniów. Zamiast 21. tylko 20. radnych jest w składzie goleniowskiej rady miejskiej/

Opublikowane

w dniu

Miało się to zmienić na dzisiejszej sesji, ale mandatu po złożeniu rezygnacji przez Katarzynę Zalewską – Paciorek z Prawa i Sprawiedliwości, nie objął po niej Jacek Jancelewicz. Przewodnicząca rady poinformoała radnych, że w ostatniej chwili wycofał on swoją zgodę. Może zrobi to Anna Ogórska, która w ostatnich wyborach samorządowych z listy PiS otrzymała najwięcej głosów?

red.

powiązane – „Geblewicz za Marchewkę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie