Connect with us

Powiat

A6 – obie jezdnie w grudniu

Powiat. Jezdnia ze Szczecina w stronę Goleniowa będzie otwarta w grudniu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wtedy będzie można przejeżdżać obiema jezdniami autostrady A6 miedzy Węzłem Dąbie a Rzęśnicą. Po Energopolu kontynuowana jest tam budowa przejścia dla zwierząt i często tworzą się korki. Prace są już jednak mocno zaawansowane.

 • Wszystkie prace wykończeniowe na obiekcie dla zwierząt idą w tym kierunku, żeby jak najszybciej uruchomić – wyłączoną teraz – jezdnię autostrady w kierunku Świnoujścia. Samo przejście jest już zaawansowane w 80 procentach. W tym roku powinniśmy zakończyć to zadanie – powiedział w PR Szczecin dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA, Łukasz Lendner.
  Wykonawca deklaruje, że choć prace wykończeniowe mogą potrwać nieco dłużej, ale zamknięta dziś jezdnia w stronę Świnoujścia powinna być otwarta mniej więcej za dwa tygodnie.

red.

powiązane – „Utrudnienia na autostradzie A6”

Powiat

Testowanie nauczycieli

Powiat. Badanie nauczycieli z klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu goleniowskiego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, w związku z powrotem 18 stycznia do szkół uczniów z klas I-III w dniu dzisiejszym (13.01.2021 r.) nauczyciele i pracownicy administracyjni, którzy będą mieli już od najbliższego poniedziałku bezpośrednią styczność z tymi rocznikami są testowani pod kątem wykrycia wirusa wywołującego chorobę Covid-19.

Badania genetyczne realizowane metodą Real Time PCR koordynuje Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie, a sfinansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Materiał genetyczny pobierany jest z gardła lub nosogardzieli. Wymaz jest informacją na temat obecnie toczącego się zakażenia i daje odpowiedź czy osoba jest w tym momencie zarażona wirusem SARS CoV-2.

Punktem poboru jest Powiatowe Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjne w Goleniowie przy ulicy Niepodległości.

red.

powiązane – „Na pododdział COVID z paczką”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Prawie 1,2 mln zł na OPS w powiecie

Powiat. Ponad 26,5 mln zł z budżetu państwa trafi do wszystkich 113 gmin na Pomorzu Zachodnim na utrzymanie ośrodków pomocy społecznej – w tym 1,172 mln zł w naszym powiecie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

I tak poszczególne gminy otrzymają: Goleniów – 436 tys zł, Nowogard – 406 tys zł, Maszewo – 105 tys zł, Stepnica – 88 tys zł, Przybiernów – 76 tys zł i Osina – 61 tys zł.

Umowy w sprawie rządowego dofinansowania podpisał wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

 • Środki zostaną przeznaczone na zadania z zakresu pomocy społecznej, m.in zasiłki stałe i zasiłki okresowe, dożywianie, opłacenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za osoby pobierające świadczenia z pomocy społecznej – mówi wicewojewoda Marek Subocz.

Rządowa dotacja pokrywa 80 procent kosztów utrzymania OPS.

red.

powiązane – „100 tys dla 7 szkół”

Kontynuuj czytanie

Powiat

100 tys dla 7 szkół

Powiat. W ramach rządowego programu „Aktywna tablica” powiat goleniowski pozyskał środki w kwocie 98000 zł dla 7 szkół.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Są to:

 • Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Goleniowe,
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w Nowogardzie,
 • Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nowogardzie,
 • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nowogardzie,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie,
 • Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organu prowadzącego szkołę. Zespół Szkół Nr 1 w Nowogardzie dla 2 swoich placówek zakupił w drodze zapytania ofertowego 18 szt. komputerów przenośnych wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.

Celem projektu jest doposażenie szkolnej infrastruktury o sprzęt umożliwiający korzystanie z najnowszych cyfrowych rozwiązań edukacyjnych. Program wspiera doskonalenie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

red.

powiązane – „3 gminy z powiatu dostaną 2,9 mln zł”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie