Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

A na początek życzymy wam samych piątek

3 września we wszystkich typach szkół uroczystymi apelami rozpoczęto rok szkolny 2018/2019. W Powiecie Goleniowskim naukę rozpoczęło kilka tysięcy uczniów, tym ok. tysiąca po raz pierwszy.

Opublikowane

w dniu

Rok szkolny 2018/2019 to drugi rok wdrażania reformy oświatowej; ostatni rok funkcjonowania gimnazjów bądź klas gimnazjalnych i jednocześnie pierwszy rok ośmioklasowej szkoły podstawowej. Goleniowskie szkoły, które w dzień inauguracji nowego roku szkolnego odwiedziliśmy (SP1, SP 2, SP 4 i SP 5), są przygotowane do wynikających z reformy zmian – tak jeśli chodzi o kadrę pedagogiczną, jak i pracownie przedmiotowe dla klas VII i VIII (fizyka, chemia, biologia). Po apelach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, wiedzą już, kto i jakiego przedmiotu będzie ich uczył i jakie zajęcia dodatkowe szkoła oferuje.
Nam pozostaje tylko życzyć wszystkim uczniom u progu nowego roku, radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, wspaniałych nauczycieli  i sympatycznych kolegów, a nauczycielom –  uczniów o otwartych głowach i chętnych do pracy.
A jak rok szkolny 2018/2019 będzie przebiegał, w zamieszczonym poniżej kalendarzu.

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych:  3 września 2018 r.
Zimowa przerwa świąteczna:  23 – 31 grudnia 2018 r.
Ferie zimowe: 28 stycznia -10 lutego 2019 r.
Egzamin gimnazjalny: 10 – 12 kwietnia 2019 r.
Egzamin ósmoklasisty: 15 – 17 kwietnia 2019 r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 18 – 23 kwietnia 2019 r.
Egzamin maturalny:  6 – 23 maja 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktycznych: 21 czerwca 2019 r.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie