Connect with us

Aktualności

A myśmy szli i szli…

Dla pani Jadwigi Krause sobotnie popołudnie było wielkim przeżyciem i z pewnością na długo zachowa je w swojej pamięci. Wobec swojej bliższej i dalszej rodziny oraz licznego grona przyjaciół i znajomych zaprezentowała swoją książkę, będącą zapisem jej drogi z Wołynia przez Syberię do Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

„A myśmy szli i szli…” to sporządzane przez panią Jadwigę przez kilkadziesiąt lat zapiski przeżyć, jakie były jej udziałem, dobrych, radosnych, ale także dramatycznych, a czasem tragicznych. Książka wydana została przez Gminę Goleniów w cyklu „Biblioteka wiedzy o Goleniowie”. Napisana prostym, pięknym językiem i bogato ilustrowana zdjęciami i dokumentami, jest opowieścią nie tylko o losach pani Jadwigi Krause i jej rodziny, ale pokazuje los wielu Polaków.

Na spotkanie z autorką przyszło kilkadziesiąt osób, a poprowadziła je Beata Prusik, która podjęła się redakcji i korekty tekstu. Warto po tę pozycję sięgnąć, dokumentuje ona bowiem los wielu Polaków w trudnych latach XX wieku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie