Connect with us

Aktualności

A mogli dobiec do Paryża…

Po 27 godzinach w strugach deszczu zakończyli swój bieg długodystansowcy z Goleniowa i okolic, domagający się budowy sztucznej bieżni na stadionie miejskim.

Opublikowane

w dniu

Pomimo fatalnej pogody, jak sami mówią, zainteresowanie sportowym happeningiem było naprawdę spore, bo po kilka okrążeń wokół goleniowskiego magistratu zdecydowało się przebiec około stu osób. Łącznie przebiegły one 1261 kilometrów, czyli więcej, ile wynosi dystans pomiędzy Goleniowem a Paryżem. Dokładnie 1466 okrążeń trasy prowadzącej ulicami Puszkina, Słowackiego, Jagiełły i chodnikiem od Netto do UGiM.
"Warunki były naprawdę ekstremalne, w takim ultramaratonie jeszcze nie startowałam", mówi jedna z pomysłodawczyń imprezy, Aneta Gapińska, która przebiegła około 113 kilometrów. "Ale warto było. Przede wszystkim dlatego, że udało się zebrać wokół idei mnóstwo świetnych ludzi".

Bezpośrednio po zakończeniu biegu długodystansowcy pojawili się na sesji Rady Miejskiej, gdzie o przychylność dla budowy nowoczesnej bieżni na stadionie zwrócili się do władz gminy i radnych. Usłyszeli, że zrobione zostanie wszystko, by na ziszczenie ich marzenia znalazły się pieniądze.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie