Connect with us

Aktualności

A miało być tak pięknie!

NOWOGARD. Upssss, falstart. Nie będzie rozdawania jabłek przez SLD, nie będzie patronatu burmistrza Roberta Czapli. Szlag trafił piękną okazję do lansu.

Opublikowane

w dniu

 Dziś (poniedziałek 30 maja) przed południem na oficjalnej stronie internetowej gminy Nowogard, www.nowogard.pl, ukazało się ogłoszenie, że w środę o godz. 14 SLD będzie rozdawać jabłka na Placu Wolności. Jabłka miały pochodzić z Agencji Rynku Rolnego, a patronem rozdawnictwa miał być oczywiście burmistrz Robert Czapla. Podobne ogłoszenie, z informacją, że za rozdawanie jabłek odpowiadać będzie egzekutywa partii, ukazała się na stronie www.sld-nowogard.pl.  Informacja była dziwna, bo SLD jakoś nie kojarzy się z działalnością charytatywną. Jak szybko ustaliliśmy w Agencji Rynku Rolnego, żadna partia polityczna nie jest uprawniona do rozdawania żywności z zasobów ARR, SLD w Nowogardzie nie mogło więc otrzymać jabłek, które miały być w środę rozdawane przez dobre ciocie i dobrych wujków z SLD. Zasadne było pytanie: kto więc mógł wystąpić o jabłka dla mieszkańców Nowogardu? Na internetowej stronie ARR jest na to odpowiedź. Podmioty są dwa. Pierwszy to Zakład Karny w Nowogardzie, który może dostać jabłka dla swoich podopiecznych. Drugi podmiot to Chrześcijańska Służba Charytatywna, organizacja działająca m.in. w Nowogardzie, podległa jednemu z kościołów protestanckich. Może ona jednak jedynie rozdać jabłka potrzebującym, nie zaś przekazać je partii SLD na cele propagandowe. Sprawa zaczęła pachnieć skandalem. Nic dziwnego, że ARR zadziałała, a krótko potem z obu stron internetowych zniknęły ogłoszenia o dobroczynności, którą miało uprawiać nowogardzkie SLD. Internet jednak nie zapomina, prezentujemy więc oba ogłoszenia z informacją, że nie ma się po co wybierać w środę na Plac Wolności. ARR nie da jabłek ani SLD, ani nikomu innemu. Lansu więc nie będzie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie