Connect with us

Aktualności

A koty niech się tam kochają…

NOWOGARD. Dziś sesja zwyczajna, choć zwołana znienacka. Za tydzień zwołana zostanie sesja nadzwyczajna. Wszystko przez to, że burmistrz nie może się dogadać z radnymi, a radni z burmistrzem.

Opublikowane

w dniu

 Na wtorkowej sesji radni czynnie zaprotestowali przeciwko tzw. wrzutkom, czyli pojawiającym się znienacka projektom ważnych uchwał. Odesłali do przedyskutowania w komisjach pomysł budowy wiatraków na 150 hektarach gruntu. To samo zrobili z projektem uchwały o nowelizacji budżetu na 2016 rok, który nie został jeszcze nawet opublikowany. W sprawie wiatraków radni chcą mieć większą wiedzę oraz poznać opinię mieszkańców wsi, na których obszarze kilkadziesiąt wiatraków miałoby stanąć. Reprezentant firmy zamierzającej postawić wielkie wiatraki wprawdzie mówił, że sprawa jest pilna, ale najwyraźniej nie przekonał radnych. Na bardziej przekonanego wyglądał burmistrz Czapla, który wykazał się sporą wiedzą o projekcie, ale to tylko zirytowało część radnych. Zorientowali się, że to i owo zostało już ustalone za ich plecami, dlatego projekt uchwały odesłali do komisji. To samo spotkało projekt zmian w budżecie, który jeszcze nie został opublikowany. Burmistrz chciał zabrać 40 tys. zł ze środków przeznaczonych na budowę jednej z ulic w Nowogardzie oraz 10 tys. zł przeznaczone na sterylizację nowogardzkich kotów, a całą kwotę przeznaczyć na wynagrodzenia dla prawników pracujących dla urzędu. Stanęło na tym, że temat zostanie przedyskutowany przez radnych, a koty jeszcze przez jakiś czas mogą się swobodnie kochać. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna, nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Tematem ma być znalezienie środków na wkład gminy Nowogard w przebudowę powiatowej drogi Nowogard-Strzelewo.   

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie