Connect with us

Aktualności

93 km w 12 h

Aneta i Darek Gapińscy co roku ostatni weekend kwietnia spędzają w Rudzie Śląskiej, gdzie biorą udział w Ultramaratonie Rudzkim. W sobotę Aneta ustanowiła swój nowy rekord życiowy, przebiegła 93 km w ciągu 12 godzin.

Opublikowane

w dniu

Wyjazd z Klinisk w piątek wieczorem, zaraz po przybyciu do Rudy Śląskiej przebranie się w ciuchy biegowe, załatwienie formalności – i na start.

Bieg trwał 12 godzin, od 7 rano do 7 wieczorem. Oczywiście z przerwami, ale nie na spanie czy czytanie gazety. Podstawowe czynności higieniczne, czyli toaleta, zmiana ubrania, sprawdzenie stanu stóp – i w drogę. Aż do sygnału oznaczającego koniec biegu. Potem kąpiel, posiłek – i w pociąg do domu.

W tym roku Aneta może być naprawdę zadowolona. Z Rudy wyjeżdżała z medalem i dyplomem potwierdzającym zajęcie 10 miejsca, a do tego z rekordem życiowym w biegu trwającym 12h.

Darek Gapiński przebiegł "tylko" nieco ponad 80 km, czyli wykonał limit potrzebny do zaliczenia biegu. W tym sezonie planuje udział w 15 maratonach, by jesienią osiągnąć zaplanowany limit 90 biegów tego typu dotychczas ukończonych. Bieg w Rudzie Śląskiej miał numer 79.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie