Connect with us

Maszewo

885 lamp

Maszewo. Dzisiaj oddano do użytku inwestycję pn. „Poprawa jakości i efektywności oświetlenia ulicznego na terenie gminy Maszewo”

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja objęła swoim zasięgiem całą gminę. W trakcie prac, w miejsce dotychczas działającego oświetlenia, zamontowano 885 energooszczędnych lamp LED. Wymieniono także 50 słupów oświetleniowych, 634 wysięgników oraz 45 szaf zasilających i 50 zegarów sterujących pracą oświetlenia. Całkowita wartość zadania to kwota 2 532 113,66 zł, z czego 2 278 902,29 zł to środki pochodzące z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina ze swojego budżetu dołożyła kwotę 253 211,37 zł. Modernizację oświetlenia wykonała, na zlecenie gminy Maszewo, spółka z Grupy Enea.

Zastosowanie nowoczesnych technologii oświetleniowych przyniesie gminie Maszewo zmniejszenie kosztów eksploatacji nawet o 50% w skali roku. Oszczędność energii jest efektem nie tylko wymiany tradycyjnych opraw na nowoczesne, wykorzystujące diody LED, ale i zarządzania pracą sieci oświetleniowej. Istotnym elementem nowoczesnego oświetlenia drogowego jest sterowanie, które dostosowuje czas świecenia lamp do potrzeb gminy i jej mieszkańców, a także do rytmu życia miasta. Zegary sterujące oświetleniem, na terenie całej gminy Maszewo, wyposażone są w moduł GSM. Rozwiązanie to umożliwia nie tylko zdalne włączanie i wyłączanie oświetlenia, ale i zmianę czasu świecenia lamp. Specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania pracą oświetlenia pozwala nam szybko i elastycznie reagować i zmieniać parametry jego pracy.

red.

powiązane – „Co będzie przy jeziorze?”

Maszewo

Będą z tego mieszkania?

Maszewo. 4 grudnia br. w Koszalinie w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego burmistrz gminy Maszewo podpisał akt notarialny w sprawie powołania Spółki z o.o. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmoina, gmina Maszewo pozyskała środki w wysokości 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które są przeznaczone na objęcie udziałów w Spółce. Celem powołanej spółki jest budowa mieszkań przeznaczonych na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Do spółki przystąpiło 14 gmin: Maszewo, Będzino, Brzeżno, Człuchów (gm. wiejska), Debrzno, Golczewo, Gościno, Grzmiąca, Jastrowie, Lipka, Miastko, Rymań, Świerzno, Wałcz (gm. wiejska). Piętnastym członkiem jest Krajowy Zasób Nieruchomości. Już wkrótce w formie wizualizacji spółka przedstawi propozycję budynków i mieszkań oraz dokona rozeznania zapotrzebowania, o czym mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

red.

powiązane – „Pięć linii autobusowych”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Rozświetlamy Stepnicę

Stepnica. 4 grudnia 2023 r. ogłoszono wyniki naboru wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Stepnica na wymianę oświetlenia ulicznego uzyskała dofinansowanie w kwocie 430 160,00 zł, co stanowi 80% kosztów inwestycji.
Gmina Stepnica od kilku lat realizuje projekty mające na celu wymianę istniejącego oświetlenia ulicznego na energooszczędne oświetlenie typu LED. Pieniądze w ramach programu pozwolą na wymianę ostatnich pozostałych nieenergooszczędnych opraw znajdujących się w różnych miejscowościach naszej gminy.
Lampy LED zużywają znacznie mniej energii, co prowadzi do obniżenia kosztów związanych z oświetleniem ulicznym. Dzięki mniejszemu zużyciu energii i dłuższemu okresowi eksploatacji, koszty utrzymania oświetlenia ulicznego zostaną znacznie obniżone, co przyczyni się do oszczędności budżetowych gminy. Nowe lampy LED zapewniają lepsze i bardziej równomierne oświetlenie ulic, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Ponadto nowe oprawy łatwiej jest zintegrować z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, umożliwiając bardziej efektywne sterowanie i monitorowanie.

red.

powiązane – „Jutro o podwyżce”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Kiermasz i Mikołajki

Maszewo. Jutro, 6 grudnia dwie imprezy w hali sportowej.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Pięć linii autobusowych”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie