Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

80% sukcesu to fermentacja

Czy uwarzenie w domu własnego, dobrego piwa wymaga wiedzy z pogranicza czarnej magii i specjalistycznego laboratorium? Okazuje się, że jak najbardziej… nie. Wystarczy kilka wiader, duży garnek, odrobina cierpliwości i przede wszystkim dobre chęci. O tym, że efekt może być bardzo zadowalający opowiada nam jeden z najbardziej doświadczonych domowych piwowarów w Goleniowie – Jarosław Przytuła.

Opublikowane

w dniu

– Ja to cały czas traktuję tylko i wyłącznie jako pasję domową. Bo co za dużo, to niezdrowo. Nawet w małym browarze restauracyjnym składniki idą w setki kilogramów, pracy przy tym jest naprawdę dużo, a w gruncie rzeczy bardzo mała swoboda. Bo restauracja musi mieć w ofercie pilsa, pszenicę i jakieś piwa sezonowe, które można zmieniać. Zabawa się kończy. Rynek piw rzemieślniczych w Polsce jest zresztą obecnie bardzo trudny, wręcz przesycony, a jedna czy druga wpadka małego browaru może się wiązać z tym, że po prostu nie przetrwa. W domu mam pełną swobodę, co dwa tygodnie nastawiam warkę takiego piwa, jakiego akurat mam ochotę się napić i nie mam żadnych ograniczeń – mówi J. Przytuła.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie