Connect with us

Aktualności

80 lat ks. Bogdana Schmidta

Kierujący parafią św. Jerzego przez 40 lat (1974 – 2014) ks. kan. Bogdan Schmidt w piątek 11 stycznia obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny. 

Opublikowane

w dniu

Dostojnemu jubilatowi za jego posługę kapłańską w Goleniowie przez blisko 45 lat podziękował ks. proboszcz Wacław Nowak, życząc mu jednocześnie błogosławieństwa Bożego oraz jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu. Ks. Bogdan Schmidt był pierwszym proboszczem erygowanej 4 marca 1974 roku parafii św. Jerzego i administrował nią  do końca stycznia 2104 r. To dzięki jego staraniom w latach osiemdziesiątych XX w. wybudowany został kościół parafialny. Niezależnie od pracy w parafii, aktywnie uczestniczył w życiu społecznym miasta, zasługując tym na szacunek i uznanie jego mieszkańców. W 2000 roku otrzymał  Nagrodę Specjalną Burmistrza „Barnim”, w 2007 r.  nasza redakcja uhonorowała go tytułem „Goleniowianin Roku”, a w 2010 r.  Rada Miejska nadała mu tytuł „Zasłużony „Mieszkaniec Gminy Goleniów”. Choć od 2014 roku jest na emeryturze, nadal aktywnie uczestniczy w życiu parafii, odprawiając Msze św. i posługując w konfesjonale.

Po uroczystej Mszy św., której ks. kan. Bogdan Schmidt przewodniczył, życzenia złożyli mu księża, ministranci i parafianie; były kwiaty, urodzinowy tort, drobne upominki i… koszulka z sympatycznym napisem od ministrantów. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie