Connect with us

Aktualności

79 parapetówek

STEPNICA. W dzisiejszych czasach rzadko się zdarza, by niewielka gmina oddawała do użytku całe osiedle mieszkań komunalnych. Dziś Stepnica oddała do użytku 4 bloki, a w nich 79 mieszkań.

Opublikowane

w dniu

Szczęśliwcy, którym przydzielono mieszkanie, dziś odebrali klucze i dokumenty. Już chwilę potem mogli pójść do swoich mieszkań, a kilka minut później pierwsza rodzina zaczęła wnoszenie mebli.

Wszystkie mieszkania mają status komunalnych, a więc stanowić będą własność gminy, zaś mieszkańcy będą płacić czynsz w wysokości 5,25 zł za m2, a do tego opłaty za media. Jedynym wydatkiem, jaki każdy z najemców musiał ponieść, była kaucja w wysokości półrocznego czynszu. Jej ekwiwalentem jest mieszkanie o wartośći 150-300 tys. zł, zależnie od wielkości.

Budowę całego osiedla sfinansowała gmina, rozwiązując (przynajmniej na jakiś czas) problem braku mieszkań komunalnych. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego bloku, w którym będzie 26 lokali, w planach jest też budowa kolejnych dwóch budynków, ale zapewne już na warunkach komercyjnych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie