Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Goleniów

76 osób na Mszy Świętej

Goleniów. Tyle osób może być od dzisiaj jednocześnie na Mszy Świętej w kościele pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Taka liczba została podana w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych i nie obejmuje obecnych przy ołtarzu. Ponieważ to największa świątynia w naszym powiecie, jest punktem odniesienia dla innych, które mogą teraz przyjąć odpowiednio mniej wiernych. Rządowe wytyczne określają liczbę wiernych w kościele jako iloraz jego powierzchni dzielonej przez 15 m2. Najmniej nowe regulacje zmienią w kościołach bardzo małych i kaplicach, natomiast w większych pozwolą praktycznie na uczestnictwo tej samej liczby wiernych na Mszach w dni powszednie co przed pandemią. Znacznie też większa liczba wiernych będzie mogła uczestniczyć w Mszy Świętej w najbliższa niedziele – bez potrzeby obserwowania jej w telewizorze.

Red.

powiązane – „Parafia w czasie zarazy”

Goleniów

Szpital zamyka

Goleniów. Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o. informuje, iż od dnia 02 sierpnia 2021 roku zamyka punkt szczepień w Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Wynika to z małego zainteresowania szczepieniami populacyjnymi Goleniowie.

Osoby zainteresowane szczepieniem będą mogły się teraz zapisać poprzez:

– rejestrację telefoniczną: 609007844 (od godziny 08:00 do godziny 15:00 od poniedziałku do piątku)

– infolinia, SMS, IVR,

– IKP.

Szczepienia odbywać się będą w punkcie szczepień populacyjnych w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie sp. z o.o. (przy przychodni przyszpitalnej).

red.

powiązane – „Ojcowie Niepodległości” na Plantach”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Awaria

Goleniów. Nasz Czytelnik wskazuje na dziwne działania w sprawie awarii na ul. Słowackiego

Opublikowane

w dniu

„Witam
Przesyłam zdjęcia obrazujące dziurę przekształconą  w awarię i jej odkegłą naprawę.
Z poważaniem 
P.S Moje dane tylko i wyłącznie do wiadomości redakcji „

red.

powiązane – „Burmistrz odzyskał większość”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz odzyskał większość

Goleniów. Dzięki głosom radnych z własnego klubu oraz Roberta Kuszyńskiego burmistrz otrzymał dzisiaj na sesji votum zaufania i absolutorium za rok 2020.

Opublikowane

w dniu

Głosów „za” było 11., a więc przynajmniej na te głosowania udało się burmistrzowi zorganizować jednoosobową większość, której od ponad roku nie miał w radzie miejskiej. Czy będzie ona trwała i czy ponownie będzie zależała od radnego Kuszyńskiego – nie wiadomo. Sesja wyjątkowo przebiegła bez żadnych głosów radnych w dyskusji przed głosowaniem votum zaufania i absolutorium .

Wcześniej Arkadiusz Malkowski przedstawił swój raport o stanie gminy, który sporządził odpłatnie na zlecenie gminy wraz ze swoim zespołem – podobnie jak w poprzednich w 2. latach. Chociaż to burmistrz formalnie powinien przygotować i przedstawić taki raport, Robert Krupowicz przysłuchiwał się tylko prelekcji Mlakowskiego i w tej spawie nawet nie zabrał głosu. Radni również o raporcie na sesji nie dyskutowali.

red.

powiązane ” Czynsz mocno w górę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie