Connect with us

Nowogard

7 nabojów i 2 pociski

Nowogard. W miniony czwartek podczas wykonywania prac leśnych pracownicy nadleśnictwa Nowogard ponownie w okolicach wsi Kulice natknęli się na wybuchowe znalezisko.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, tym razem było to siedem nabojów artyleryjskich oraz dwa pociski. Ta informacja z dokładną lokalizacją została przekazana do dyżurnego Komendy Policji w Nowogardzie. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Następnego dnia na miejsce przybył patrol saperski z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina Podjuch, który podjął niewybuchy do detonacji na poligonie.
„Tereny leśne nadal obfitują w tego typu znaleziska i nas leśników specjalnie to nie dziwi. Bardzo często w swojej pracy spotykamy liczne pozostałości po II wojnie światowej takie jak okopy, transzeje, leje po bombach. W nowogardzkich lasach można znaleźć takie miejsca zlokalizowane szczególnie przy leśnych duktach przy których wycofujące się jednostki niemieckie tworzyły punkty obrony. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę podczas leśnych spacerów pamiętajmy, że przedmioty takie mimo, że mają już wiele lat są nadal bardzo niebezpieczne i w żadnym przypadku nie ich wolno dotykać. Natychmiast po znalezieniu należy powiadomić Policę, która zajmie się niebezpiecznym znaleziskiem.”

red.
Powiązane – „Pocisk w lesie”

Nowogard

Przebudowa łącznika

Nowogard. Ruszyła przebudowa łącznika pomiędzy dworcem kolejowym, a ul. 700-lecia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zadanie zrealizuje lokalne PRD Nowogard, a ulica, na której nie obowiązuje de facto żadna organizacja ruchu, nie ma chodników, i której nawierzchnia pełna jest dziur, ma się zmienić nie do poznania. Zakres prac jest bardzo rozległy – wykonanie nowych sieci gazowych, wodnych, sanitarnych, potem wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej, chodników, nawierzchni, ledowego energooszczędnego oświetlenia, budowa około 30 miejsc parkingowych oraz zatoczki postojowej.
Prace związane z przebudową łącznika mają się zakończyć za rok. Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł, z czego zdecydowaną większość pokryje dotacja z programu Polski Ład.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Będzie smród

Nowogard. Zakład Rolny Giżyno rozpoczął nawożenie gnojowicą.

Opublikowane

w dniu

Według informacji tego zakładu, nawożenie odbywać się do końca marca w okolicach Miętna, Wierzchów i Nowogardu. Firma przeprasza mieszkańców za możliwe „uciążliwości zapachowe”.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

245 tys zł na dwa programy

Nowogard. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekaże gminie środki na programy pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 oraz „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Opublikowane

w dniu

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” to program skierowany do osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku oraz włączenie jej w życie społeczne – dotacja 217 096,80 zł.

„Opieka wytchnieniowa” to program skierowany do opiekunów osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Głównym zadaniem programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa – dotacja 27 744,00 zł.

Programy całkowicie finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zadanie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie