Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

650 tys. pasażerów w tym roku

Z Maciejem Dziadoszem, prezesem spółki „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów” im. „NSZZ Solidarność”, rozmawiamy o rozbudowie terminalu i Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Opublikowane

w dniu

– Mamy zatwierdzony przez wspólników i radę nadzorczą program inwestycyjny na najbliższe lata. Ponieważ nie wiemy, czy będą środki na jego dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, nie ma jeszcze decyzji finansowych. Ponieważ to, że będziemy nadal tzw. portem „pikowym”, z dwoma, trzema szczytami dziennie, w najbliższych latach się nie zmieni, staramy się do tego przygotować. Planujemy w tym roku taką minimalną rozbudowę terminala, by uzyskać przepustowość w granicach 700-750 tys. pasażerów rocznie, wprowadzić trzeci ciąg kontroli i powiększyć strefy sal odlotowych. I to chcemy zrealizować do jesieni tego roku, co pozwoli nam obsłużyć planowane 650 tys. pasażerów w tym roku. Przed okresem letnim mamy zamiar powiększyć jedną salę odlotów i jeden ciąg pasażerski – mówi M. Dziadosz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie