Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

60 lat Liceum Ogólnokształcącego

W piątek goleniowskie Liceum Ogólnokształcące świętowało 60 lat swojego istnienia. W uroczystościach związanych z tą rocznicą wzięło udział wielu jego absolwentów oraz byłych i obecnych dyrektorów i nauczycieli, a także władze gminy i powiatu.

Opublikowane

w dniu

Na jubileuszowe obchody złożyło się kilka wydarzeń. Wstępem i zapowiedzią był wrześniowy koncert na Plantach w wykonaniu uczniów i absolwentów. Główne uroczystości odbyły się 25 października. Rozpoczęła je msza święta w kościele św. Katarzyny, po której wszyscy prowadzeni przez szkolne sztandary przeszli do Goleniowskiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert galowy. Był czas na przypomnienie historii szkoły, którą w tym czasie ukończyło blisko 8000 osób, i nauczycieli, którzy w szczególny sposób zapisali się w pamięci uczniów. Uhonorowano przede wszystkim dyrektorów tej wielce dla Goleniowa zasłużonej placówki, którzy stawili się niemal w komplecie, szczególnie p. Edwarda Kaniuka, który kierował LO w latach 1962 – 1976.

Ostatnim punktem oficjalnej części obchodów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy umieszczonej przy głównym wejściu do budynku LO. A potem już w bardziej kameralnej atmosferze odbyły się spotkania w grupach klasowych, a obfity w wydarzenia dzień zakończył bal.

Więcej w papierowym wydaniu GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie