Connect with us

Goleniów

6 mln zł deficytu i dyscyplina klubowa

Na około 5,8 mln zł ocenił aktualny stan zsumowanego narastająco deficytu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Goleniów wiceburmistrz Henryk Zajko w przeprowadzonej wczoraj rozmowie z gazetagoleniowska.com.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrz tłumaczy też, dlaczego burmistrz zaproponuje radnym na sesji 5 lutego taki, a nie inny pakiet uchwał „śmieciowych” – to nie tylko sposób wyliczenia opłaty i jej wysokość oraz sposób egzekucji. Z rozmowy dowiadujemy się też co się stanie, jeżeli radni w najbliższą środę odrzucą propozycje burmistrza, tak jak to już raz zrobili w listopadzie ubiegłego roku oraz podczas obrad połączonych komisji rady w miniony wtorek. Pytaliśmy też, czy radnych popierających burmistrza będzie obowiązywała w głosowaniu dyscyplina klubowa.

Załączony materiał filmowy jest tylko fragmentem z kilkugodzinnych wtorkowych obrad komisji, ale pokazuje ich atmosferę.

Całą rozmowę z wiceburmistrzem zamieścimy w najbliższy poniedziałek.

Przeczytaj też:
Śmieci storpedowane
Pat śmieciowy
Śmieci – miał być nowy regulamin
Nie ma jednej sprawiedliwej metody
Naliczanie opłat od zużycia wody?

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie