Connect with us

Aktualności

500+ na finiszu

Gładko i bez zakłóceń przebiega realizacja programu Rodzina 500+ przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleniowie. Wypłacono już znaczną większość świadczeń.

Opublikowane

w dniu

Na dobre realizacja programu ruszyła 1 kwietnia, od tego dnia bowiem można było składać wnioski o wypłatę świadczeń. Akcja, jak nam powiedziała kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych w OPS Danuta Michalak przebiega sprawnie, a do 30 maja wpłynęło 568 wniosków w formie lektronicznej i 1605 wypełnionych formularzy papierowych. Łącznie, jak nietrudno policzyć, przyjęto do tej pory 2173 wnioski, a do 25 maja wypłacono świadczenia dla 1678 rodzin (2463 dzieci) na łączną kwotę ponad 2,45 mln zł.

– Zostało nam jeszcze około 200 wniosków do zrealizowania, wypłaty zostaną dokonane 20 czerwca – mówi D. Michalak. – Trzeba jednak pamiętać, że według naszych szacunków wnioski miało złożyć do 2800 rodzin, więc czekamy na kolejne 500 – 600 formularzy. Termin upływa 1 lipca, jest więc jeszcze sporo czasu.

Co ważne, praktycznie obyło się bez prób naciągania na płatności. Odnotowano jedynie dwa takie przypadki.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie