Connect with us

Stepnica

43. jednostki

Stepnica. W sobotnich XI Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica wystartowały 43 jednostki.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, elektronicznie przed regatami zgłosiło się 18 jachtów, a pozostałe 25 jachtów zgłosiło się tuż przed odprawą kapitanów, która tradycyjnie odbyła się na przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zwyczajowo też na rozpoczęcie regat rozbrzmiał gong dzwonu im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, a o organizację części wodnej zadbał Komandor Klubu Żeglarzy Samotników Sławomir Turniak oraz członkowie Klubu Żeglarskiego i Motorowodnego LOK Stepnica. Regatom na łodzi La Barca sędziował Jerzy Kaczor, a o bezpieczeństwo na wodzie dbał dodatkowo patrol policji. Żeglarze posileni przez Annę Turniak produktami z lokalnej piekarni i poezją z pod jej pióra wypłynęli na wody Zalewu Szczecińskiego by walczyć o trofea w V kategoriach oraz Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.

W tegorocznych XI Regatach Stepnica w grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył s/y Lisica z kapitanem Adamem Lisieckim, w KWR II s/y Trzeci z Krzysztofem Dąbrowskim na czele, w grupie OPEN I wygrał Tomasza Odzioba na Black Caravela, a w OPEN II Marcin Urban na s/y Floki. Wśród 6 samotnych żeglarzy pierwszy finiszował startujący w każdych naszych regatach Grzegorz Dobies na s/y SEA DOG 2. On też otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Komandora KŻS – transporder radarowy Tron SART20.

Puchar przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendrofa w tym roku był do zdobycia w grupie OPEN II i zdobył go s/y FLOKI z Kapitanem Marcinem Urbanem.

Za pierwsze 3 miejsca burmistrz wręczył niepowtarzalne Statuetki Regat, a wszyscy uczestniczący w regatach otrzymali dyplomy za udział w regatach. Zdobywcom ostatnich miejsc przyznano dodatkowe dyplomy i klucze do sukcesu zwane wytrwałością, które mają pomóc w zwycięstwie w przyszłych Regatach Stepnica, które planowane są na 15 lipca 2023 r. podczas Dni Stepnicy 202.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Stepnica

Żydowski cmentarz

Stepnica. Nadleśnictwo Goleniów we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej oznakowało dawny cmentarza żydowski.

Opublikowane

w dniu

Na terenie Nadleśnictwa Goleniów w bliskim sąsiedztwie Stepnicy znajduje się dawny cmentarz żydowski, na którym pochówki odbywały się od połowy XIX wieku do lat 30 XX wieku. Był to teren na zachodnim skraju wsi Bogusławie (Birkenwalde), po północnej stronie drogi Stepnica – Goleniów. Cmentarz pełnił funkcje grzebalne do lat 30. XX wieku. Szacuje się, że do tego czasu pochowano na nim kilkadziesiąt osób.

Nadleśnictwo we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej ustawiło na terenie dawnego cmentarza żydowskiego tablicę informacyjną.

Ceremonia odsłonięcia tablicy planowana jest jesienią 2022 roku.

red.

powiązane – „Miłowo na tablicy”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Miłowo na tablicy

Stepnica. W Miłowie z inicjatywy Pani Sołtys Mirosławy Beczek oraz rady sołeckiej, przy wsparciu gminy Stepnica powstała fotograficzno-tekstowa tablica pamiątkowa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przedstawia ona dzieje sołectwa Miłowo i jego mieszkańców. Tablica usytuowana jest przy świetlicy wiejskiej i stanowi niemałą atrakcję nie tylko dla byłych i obecnych mieszkańców miejscowości ale może zainteresować miłośników historii Naszej Gminy jak i Pomorza Zachodniego.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Eko przygoda

Stepnica. Jutro w Stepnicy spotkanie z przyrodą.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie