Connect with us

Aktualności

366 maratonów w 366 dni

Ryszard Kałaczyński, maratończyk z podbydgoskiej Wituni, od 15 sierpnia ub. roku biega codziennie maraton (42,2 km). Chce pobić rekord Guinessa biegając maraton codziennie przez okrągły rok.

Opublikowane

w dniu

W sobotę 14 marca przebiegł maraton nr 212. Jak zwykle, towarzyszyła mu grupa znajomych i mniej znajomych amatorów biegania, wspierających w ten sposób nietypową inicjatywę Rysia, jak o nim powszechnie się mówi w środowisku maratońskim. Tym razem w Wituni pojawiła się (nie pierwszy zresztą raz) reprezentacja ProGDar Marathon Team. Swoje maratony wraz z Rysiem przebiegli Darek Gapiński, Mariusz Gess i Leszek Kita. Darek został w Wituni, by w niedzielę powtórnie stanąć na starcie i dobiec do mety; musi się ruszać, bo 16 maja w Kliniskach planuje przebiec swój setny maraton, a jeszcze parę mu zostało…

A co do Rysia: biega codziennie przez około 5 godzin, ale prócz tego prowadzi normalne życie, w tym zajmuje się prowadzeniem sporego gospodarstwa rolnego z hodowlą świń. Mówi, że da się to pogodzić bez problemu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie