Connect with us

Sport

33. Goleniowska Mila Niepodległości za nami

Sport. Na starcie biegów tegorocznej – 33. Goleniowskiej Mili Niepodległości stawiło się ponad 2500 zawodników.

Opublikowane

w dniu

Biegom jak zwykle towarzyszli licznie zgromadzeni na trasie kibice. Najwięcej biegaczy startowało w szkolnych kategoriach wiekowych.

Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) wygrał bieg „Mila OPEN”. Drugi na mecie był Dawid Komoda (WMLKS Pomorze Stargard), trzeci – Igor Siódmiak (7PRO SIÓDMIAK TEAM).

Spośród kobiet, pierwsza do mety dobiegła Natalia Gulczyńska (RAZ Szczecin), druga – Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin). Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Pochranowicz (MKL Szczecinek)

Bieg Gaz System S.A. na 10 km wygrał IUKCHYMCHUK Mykola Iukchymchuk (Ukraina), drugi na mecie był Dmytro Didovodiuk (Ukraina) trzeci – Michał Groberski (RAZ Szczecin).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jankowska (KS Podlasie Białystok), drugie – Natalya Lehonkova (Ukraina), trzecie – Olesia Didovodiuk (Ukraina).

red.

powiązane – „Vivat Najjaśniejsza Rzeczpospolita!”

Sport

Od jutra na łyżwy

Sport. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich do jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku przy ul. Sportowej 25 – Stadion Miejski Goleniów.

Opublikowane

w dniu

O ile pogoda nie pokrzyżuje planów lodowisko rusza 3 grudnia 2021, o godz. 16.00, a 6 grudnia OSiR zaprasza na „Mikołajki na lodzie”!

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”https://goleniowska.com/tyle-kosztowala-mila/

Kontynuuj czytanie

Sport

Mistrzyni Polski

Sport. Martyna Jancelewicz została Mistrzynią Polski Seniorek w boksie w wadze 81 kg na zawodach w Wałbrzychu.

Opublikowane

w dniu

Po emocjonującej walce Martyna Jancelewicz z klubu Taurus Goleniów wygrała jednogłośnie z Sylwią Kusiak (Fight Klub Koszalin)
i wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Seniorek w Wałbrzychu.

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”

Kontynuuj czytanie

Sport

I rekord świata

Sport. Dwa rekordy w jednym meczu – nie tylko polski ale i świata.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, podczas niedzielnego meczu ligi okręgowej Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pomorzanin Nowogard, padł historyczny wynik – 53:0. To najwyższy bilans strzelonych w jednym meczu bramek w historii polskiego futbolu.

Drugi rekord – tym razem świata – należy jednak do jednego z zawodników z Rewala. Jacek Magdziński zanotował aż 22 trafienia.

  • „Nawet nie liczyłem tych bramek. Dopiero po meczu podszedłem do sędziego i policzyliśmy je wspólnie. Na liczniku pojawiło się 22. Na pewno będzie bardzo przyjemne, jeśli okaże się prawdą i nikt nie zrobił więcej bramek w jednym meczu” – powiedział radiu Magdziński.

Rekord Magdzińskiego potwierdza Przemysław Chlebicki z portalu tvp.sport, który mówi, że to o jeden więcej niż wynosi oficjalny rekord. – Jacek Magdziński dokonał rzeczy niezwykłej. Pobił rekord świata, dlatego że najwyższym wynikiem bramkowym, jaki został zanotowany, był wynik Yanicka Djouziego Manzizili ze szwedzkiego Kongo United z 2014 roku – podkreśla Chlebicki.

Jacek Magdziński ( na zdjęciu w środku) w latach 2015-2017 grał w Angoli, gdzie występował w najwyższej lidze. Najlepiej spisywał się w Academice Lobito, w której zdobył dziesięć bramek w 28 meczach. Jest trzecim polskim piłkarzem w historii, który grał w meczach drużyny z Afryki.

red.

powiązane – Nowy rekord Polski…

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie