Connect with us

Nowogard

3 szkoły w trybie zdalnym

Nowogard. W dwóch szkołach w Nowogardzie oraz w szkole w Żabowie lekcje w najbliższym czasie prowadzone będą w trybie zdalnym.

Opublikowane

w dniu

O podjęciu takiej decyzji poinformowała dzisiaj na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej rzecznik prasowa burmistrza Ewa Brzykcy, wyjaśniając, że jeden z miejscowych nauczycieli zakażony został koronawirusem. Pracuje on w Szkołach Podstawowych nr 1 i 4 w Nowogardzie, a także w Szkole Podstawowej w Żabowie. Dyrektorzy trzech szkół poinformowali Gminę, że wystąpili z wnioskiem do Sanepidu o zgodę na tymczasowe zdalne nauczanie. Po otrzymaniu zgody Sanepidu zapadła decyzja o tymczasowej zmianie trybu prowadzenia nauki w wymienionych szkołach.

  • Szkoła Podstawowa w Żabowie oraz SP 1 w Nowogardzie w całości przechodzą więc na nauczanie zdalne w dniach 15 – 22 października, a w SP 4 w Nowogardzie dotyczyć to będzie klas V i VII w dniach od 14 do 23 października. Kwarantanną objęci zostaną uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycielem i ich rodziny.

Chcemy upublicznić te informacje, by uciąć wszelkie spekulacje na ten temat i choć są to działania profilaktyczne, burmistrz Robert Czapla apeluje, by w tej sytuacji przestrzegać wszelkich ministerialnych rozporządzeń i zadbać w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy – powiedziała E. Brzykcy.

Rzecznik prasowa burmistrza dodała, że szkoły są przygotowane do zmiany trybu pracy, posiadają też odpowiedni do tego sprzęt. Procedura jest standardowa, wszystko powinno więc przebiec bez większych zakłóceń. Powiedziała także, że Urząd Miejski w Nowogardzie pozostaje otwarty dla interesantów.

red.

powiązane – „Respiratory dla szpitala”

Nowogard

Termomodernizacja i lądowisko

Nowogard. Na ostatniej sesji rady miejskiej podjęto uchwały w sprawie termomodernizacji szpitala i budowy lądowiska dla helikopterów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, termomodernizacja szpitala, a szczególnie starej jego bryły, laboratorium oraz budynku administracyjnego, gdzie na dole znajduje się przychodnia przyszpitalna uzyskała pieniądze z programu rządowego Polski Ład. Pierwotnie we wniosku o dofinansowanie były trzy budynki: szpital, SP nr 3 oraz budynek Urzędu Miejskiego, gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego. Jednak otrzymana kwota blisko 5 mln zł była za mała, aby zrealizować te inwestycje. Ogłoszony przetarg pokazał, że na dziś potrzeba by było aż 20 mln zł. Na szczęście ustawa została zmieniona i można było zmienić we wniosku zasięg inwestycji – uznano, że szpital jest priorytetem.

Ruszy też budowa lądowiska przyszpitalnego na terenie „Smoczaka”. Pieniądze na ten cel, w wysokości 1 mln zł, pochodzą z wygranego konkursu, w którym gmina wzięła udział – chodzi o największej liczbie zaszczepionych na COVID-19.

Budowa lądowiska sprawi, że nowogardzki szpital zyska kolejne możliwości rozwoju (m.in. utworzenie SOR-u) oraz wrośnie znaczenie szpitala, a co za tym idzie – większe dofinansowanie z NFZ. Skróci też znacznie czas transportu chorego np. z zawałem serca do szpitala w Szczecinie do 16-18 minut.

red.

powiązane – „Przebudowa łącznika”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Rewitalizacja alei

Nowogard. Średniowieczna aleja łącząca ulice Zamkową i Kowalską w Nowogardzie zostanie zrewitalizowana.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, próbę jej przywrócenia podjęli miejscy radni, którzy posadzili już na niej 24 lipy.

  • Kiedyś, przed wojną, ale też po wojnie była tu piękna aleja obsadzona drzewami. To była reprezentacyjna aleja łącząca w średniowieczu zamek znajdujący się na miejscu obecnego Zakładu Karnego z nowogardzkim kościołem, czyli dwa najważniejsze kiedyś miejsca w mieście. Niestety, w ostatnich latach to miejsce uległo degradacji, jest zaniedbane – mówił radiu radny Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Nieradka.

Przy sadzeniu drzew pomagała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie. Zdaniem znawców przyrody pierwsze kwiaty na posadzonych drzewach powinny pojawić się w ciągu najbliższych siedmiu lat.

red.

powiązane – „Przebudowa łącznika”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Przebudowa łącznika

Nowogard. Ruszyła przebudowa łącznika pomiędzy dworcem kolejowym, a ul. 700-lecia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zadanie zrealizuje lokalne PRD Nowogard, a ulica, na której nie obowiązuje de facto żadna organizacja ruchu, nie ma chodników, i której nawierzchnia pełna jest dziur, ma się zmienić nie do poznania. Zakres prac jest bardzo rozległy – wykonanie nowych sieci gazowych, wodnych, sanitarnych, potem wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej, chodników, nawierzchni, ledowego energooszczędnego oświetlenia, budowa około 30 miejsc parkingowych oraz zatoczki postojowej.
Prace związane z przebudową łącznika mają się zakończyć za rok. Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł, z czego zdecydowaną większość pokryje dotacja z programu Polski Ład.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie