Connect with us

Nowogard

3 szkoły w trybie zdalnym

Nowogard. W dwóch szkołach w Nowogardzie oraz w szkole w Żabowie lekcje w najbliższym czasie prowadzone będą w trybie zdalnym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

O podjęciu takiej decyzji poinformowała dzisiaj na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej rzecznik prasowa burmistrza Ewa Brzykcy, wyjaśniając, że jeden z miejscowych nauczycieli zakażony został koronawirusem. Pracuje on w Szkołach Podstawowych nr 1 i 4 w Nowogardzie, a także w Szkole Podstawowej w Żabowie. Dyrektorzy trzech szkół poinformowali Gminę, że wystąpili z wnioskiem do Sanepidu o zgodę na tymczasowe zdalne nauczanie. Po otrzymaniu zgody Sanepidu zapadła decyzja o tymczasowej zmianie trybu prowadzenia nauki w wymienionych szkołach.

  • Szkoła Podstawowa w Żabowie oraz SP 1 w Nowogardzie w całości przechodzą więc na nauczanie zdalne w dniach 15 – 22 października, a w SP 4 w Nowogardzie dotyczyć to będzie klas V i VII w dniach od 14 do 23 października. Kwarantanną objęci zostaną uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycielem i ich rodziny.

Chcemy upublicznić te informacje, by uciąć wszelkie spekulacje na ten temat i choć są to działania profilaktyczne, burmistrz Robert Czapla apeluje, by w tej sytuacji przestrzegać wszelkich ministerialnych rozporządzeń i zadbać w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy – powiedziała E. Brzykcy.

Rzecznik prasowa burmistrza dodała, że szkoły są przygotowane do zmiany trybu pracy, posiadają też odpowiedni do tego sprzęt. Procedura jest standardowa, wszystko powinno więc przebiec bez większych zakłóceń. Powiedziała także, że Urząd Miejski w Nowogardzie pozostaje otwarty dla interesantów.

red.

powiązane – „Respiratory dla szpitala”

Nowogard

Rzecznik burmistrza wyjaśnia

Nowogard. W odniesieniu do artykułu z dnia 16 października 2020 r. „Sesja nadzwyczajna bez quorum” proszę o zamieszczenie wyjaśnienia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Jak sugeruje przewodniczący RM, pan Marcin Nieradka, co czytamy w artykule, burmistrz Robert Czapla mógł „już dawno postawić tę sprawę na sesję, bez potrzeby zwoływania jej w trybie nadzwyczajnym – a ostatnia była pod koniec września”. Nie jest to prawdą, gdyż ostatnia sesja w trybie zwyczajnym była zwołana na 24 września, zawiadomienie o sesji wrześniowej pojawiło się w Biurze Rady dnia 17.09 br. Wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o pozyskanie środków na rozdział sieci ogólnospławnej w ulicy J. Kilińskiego został wysłany przez kierownika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu w dniu kolejnym, tj. 18. 09. 2020 r. Odpowiedz z WFOŚiGW z prośbą o uzupełnienie dokumentów brakującymi uchwałami wpłynęła do Urzędu 22.09. 2020 r. tuż przed godziną 15! To zostawiałoby 1 dzień na sporządzenie uchwał, konsultacje ich pod względem merytorycznym, prawnym i finansowym, a jest to praca 3 wydziałów. Aby uchwały dobrze przygotować, potrzeba więcej czasu niż 1 dzień. Dnia 5.10. 2020 r. stosowne uchwały były przygotowane i złożone w Biurze Rady 8.10.2020 r. wraz z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Przewodniczący ustalił termin sesji na 15 października br. Widzimy zatem, że burmistrz nie miał możliwości „postawić tej sprawy” na sesji wrześniowej, technicznie było to niemożliwe.

Prośbę o zamieszczenie sprostowania argumentuję tym, iż stanowisko przewodniczącego przedstawione w artykule narusza dobry wizerunek burmistrza Nowogardu i Urzędu Miejskiego, a odbiorcy mają prawo poznać fakty.”

Ewa Brzykcy
Rzecznik Prasowy burmistrza gminy Nowogard

red.

powiązane – „Sesja nadzwyczajna bez quorum”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Będzie ściana na urny

Nowogard. Wczoraj burmistrz ogłosił przetarg na budowę ściany urnowej na cmentarzu komunalnym w Nowogardzie I etap.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od kilku lat takie miejsce jest na cmentarzu komunalnym w Goleniowie. Teraz kolejne ma stanąć na nowogardzkim cmentarzu. Jak podaje gmina, zdaniem Sebastiana Furmańczyka z firmy administrującej cmentarzem, mieszkańcy dopytują się o wolne miejsca w ścianie urnowej, która do tej pory służyła jako miejsce pochówku – zostały tam tylko 3 miejsca. Jest projekt, przygotowane pozwolenia na budowę i zabezpieczone środki na zbudowanie ściany urnowej. Projekt pozwala podzielić inwestycję na kilka etapów. W pierwszym etapie powstanie ściana, mogąca pomieścić 4-6 urn w 126 niszach.

red.

powiązane – „Sesja w… „Sarnim Lesie”?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sesja w… „Sarnim Lesie”?

Nowogard. Zwołania kolejnej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej chce burmistrz.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, tym razem sesja nie odbędzie się w żadnej z placówek oświatowych. Specjalnie na ten cel została przygotowana sala w „Sarnim Lesie”, aby sesja mogła się odbyć z dala od uczniów szkół i osób postronnych, z przestrzeganiem zasad sanitarnych.

Na to nie chce się zgodzić przewodniczący rady miejskiej Marcin Nieradka. Jego zdaniem sesja nie powinna się odbywać na prywatnym terenie. Poza tym zadał pytanie inspekcji sanitarnej i służbom wojewody, czy w obecnej sytuacji epidemiologicznej możliwe jest przeprowadzanie sesji w trybie zwykłym, a nie zdalnym. Przewodniczący jeszcze nie zdecydował czy, gdzie i kiedy sesja się odbędzie.

red.

powiązane – „Sesja nadzwyczajna bez quorum”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie