Connect with us

Aktualności

27 godzin biegu na 27. rocznicę

W czerwcu w ciekawy sposób zostanie uczczona 27. rocznica obietnicy złożonej niegdyś przez naczelnika Andrzeja Wojciechowskiego: zbudujemy tartanową bieżnię. Zamiast okolicznościowej akademii – 27-godzinny bieg wokół urzędu gminy.

Opublikowane

w dniu

Naczelnik obiecał tartanową bieżnię w czerwcu 1986 roku, na spotkaniu z goleniowskimi sportowcami. Darek Gapiński, który jako młody sportowiec uczestniczył w tamtym historycznym wydarzeniu, zaproponował, by przypomnieć i uczcić 27 lat obiecywania przez władze przebudowy stadionu. Zadeklarował, że w czerwcu będzie biegał 27 godzin wokół urzędu. Pomysł spodobał się amatorom biegania, którzy chętnie potowarzyszą mu w tym oryginalnym happeningu. Zapowiada się ciekawe wydarzenie sportowo-towarzyskie.

Bieg najprawdopodobniej rozpocznie się w przeddzień ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej. Start we wtorek o 9 rano, zakończenie w dniu sesji – w środę, w samo południe. Każdy, kto choć na parę minut chciałby się przyłączyć do biegu – mile widziany. Start i meta – przy pomniku Andrzeja Wojciechowskiego.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie