Connect with us

Goleniów

25 tysięcy w lipcu

Goleniów. Tylu pasażerów skorzystało w lipcu z lotniska w Goleniowie. Rok wcześniej ok. 40 tys.

Opublikowane

w dniu

Port zaliczył spadek w porównaniu z tym, co działo się w latach ubiegłych. Jak podaje PR Szczecin, spodziewano się jednak gorszego wyniku. Jeżeli nie będzie ponownego lockdownu na nogi staniemy dość szybko – komentuje dla radia rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie, Krzysztof Domagalski.

  • Wszelkie informacje, których udzielają fachowcy z zakresu lotnictwa mówią, że lotnictwu zajmie to 2-3 lata. My myślimy, że to potrwa 12-18 miesięcy – wierzy Domagalski.
    Wynik poprawia m.in. regularne połączenie do Lwowa. Korzystają z niego głównie Ukraińcy.
  • Jesteśmy po kilku telekonferencjach z lokalną, lwowską organizacją turystyczną jak i z zarządem lotniska we Lwowie, ponieważ oni widzą bardzo duży potencjał dla tej trasy, również pod względem turystycznym dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – dodaje Domagalski.
    Przed pandemią koronawirusa – w lipcu minionego roku – z lotniska w Goleniowie korzystało około 40 tysięcy pasażerów.

red.

powiązane – „Co było, jest i będzie z goleniowskim lotniskiem”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie