Connect with us

Aktualności

25 lat Marud

Ciepły, sympatyczny i jak zawsze na świetnym poziomie. W środę 28 grudnia odbył się koncert z okazji 25 lat istnienia zespołu „Marudy”, działającego od 1991 roku w Szkole Podstawowej nr 2.

Opublikowane

w dniu

 Od początku prowadzi go pani Dorota Gąsior. Przez 25 lat przez zespół przewinęło się około 140 osób, w większości dziewcząt. „Marudy” mają na koncie mnóstwo dokonań, dobre miejsca na konkursach i festiwalach ogólnopolskich, a nawet niebywale udaną płytę z kolędami, która właśnie – dzięki finansowym wsparciu Gminy Goleniów – została wznowiona i jest do kupienia.  Jubileuszowy koncert odbył się przy pełnej widowni w sali GDK, na scenie prócz obecnych członkiń zespołu pojawili się starsi śpiewacy i śpiewaczki. Nie ma wątpliwości, że zespół wciąż prezentuje świetny poziom, a praca pani Doroty Gąsior przynosi efekty. Ale najlepsze głosy, najlepsze wykonania słychać na płycie wydanej około 10 lat temu. „Marudy” z tamtego okresu występowały w rewelacyjnym składzie, a płyta z kolędami jest jednym z ciekawszych wykonań tego rodzaju pieśni. Kto nie ma – powinien kupić!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie